wtorek, 27 września 2022 12:24
Reklama

Dodatku węglowego póki co w Wejherowie nie wypłacą

Około 2 tysiące gospodarstw domowych z Wejherowa czeka na wypłatę dodatku węglowego. Jak jednak poinformował ratusz, do miasta jeszcze nie trafiły środki rządowe na ten cel.
  • Źródło: UM Wejherowo
Dodatku węglowego póki co w Wejherowie nie wypłacą
Autor: Zdjęcie ilustracyjne, pixabay.com

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od sierpnia br. trafiło ok. 2 tys. wniosków o przyznanie dodatku węglowego w ramach rządowego projektu - poinformował wejherowski magistrat. Jak jednak informują urzędnicy, do tej pory nie trafiły do miasta  rządowe środki finansowe na ten cel.

- W związku z tym, wypłata nastąpi po otrzymaniu dotacji. Zaistniała sytuacja jest niezależna od miasta Wejherowa - podkreślają przedstawiciele urzędu miejskiego.

I przypominają, że wnioski o dodatki węglowe uprawnione gospodarstwa domowe mogą składać od 17 sierpnia tego roku. Świadczenie miało zostać wypłacone w ciągu miesiąca od dnia złożenia wniosku. Jednak 20 września wchodzą w życie przepisy, które m.in. przedłużają czas na wypłatę do 60 dni.

Przypomnijmy, że jednorazowy dodatek dla gospodarstwa domowego w przypadku ogrzewania węglem wynosi 3 tys. zł. Zgodnie z ustawą dodatek dla mieszkańców nie przysługuje, jeśli mieszkanie lub dom jest ogrzewany z miejskiej sieci ciepłowniczej przez OPEC.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamakolagen
Komentarze
Autor komentarza: hipokryzjaTreść komentarza: papierosy i alkohol ceny w góręData dodania komentarza: 18.09.2022, 12:52Źródło komentarza: Droższe papierosy i alkohol. Rząd szuka pieniędzy i drenuje kieszenie PolakówAutor komentarza: PRAWILNIAK W BENIETreść komentarza: 18 tys zł drewna w bagażniku Seicento? Jaja sobie robicie? Co do artykułu ludzie którzy kradną żeby przeżyć powinni być tylko upominani a tych co kradną dla zarobku zamykaćData dodania komentarza: 13.09.2022, 17:13Źródło komentarza: Do lasu wrócili złodzieje. Kradną drewno opałowe, bo nie ma węglaAutor komentarza: KluczakTreść komentarza: No i fajnie :( :( :( Nie dość, że się wykosztowałam na pompę ciepła, to teraz jeszcze na prądzie nie zaoszczędzę ( bo raczej więcej zużyję przy włączonej pompie). Trzeba było przy kaflaku zostać i palić byle czym !!! No, wiadomo, że oponami nie wolno !!!Data dodania komentarza: 12.09.2022, 17:19Źródło komentarza: Pieniądze dla oszczędnych. Zużyjesz mniej energii, czeka cię nagrodaAutor komentarza: AdaśTreść komentarza: Nie to nie jest zupełnie nowa mowa nienawiści i Bardzo mnie cieszy to że coś takiego istnieje i POWINNO BYĆ WIĘCEJ BW POLSCE TAKICH INSTYTUCJI KTÓRE ZAJMUJĄ SIĘ HEJTEM koniec kropkaData dodania komentarza: 12.09.2022, 17:02Źródło komentarza: W Polsce to zupełna nowość. Można ubezpieczyć dziecko od hejtuAutor komentarza: ZenekTreść komentarza: Złodzieje.Data dodania komentarza: 11.09.2022, 13:54Źródło komentarza: Płatne parkingi. Przypominamy od 1 marca zmiany w WejherowieAutor komentarza: KipiczyTreść komentarza: Nie zliczę ile błędów jest w tym artykule, aż sie niemiło czyta. PozdrawiamData dodania komentarza: 09.09.2022, 17:23Źródło komentarza: Głupia zabawa nastolatków. Mogło dojść do tragedii
Reklama