Koszt przejazdu za minutę wynosi 50 groszy. Nie płaci się jednak opłaty startowej, jak to jest w innych miastach, ale w momencie rozpoczęcia jazdy hulajnogą mamy już zadeklarowaną minimalną kwotę w wysokości 4 zł. Oznacza to, że dopiero po przekroczeniu tej kwoty licznik będzie naliczał dalszą wysokość opłaty, ale jeśli zakończymy jazdę wcześniej, to opłata zostanie na poziomie 4 zł. Zanim jednak rozpoczniemy jazdę, należy ściągnąć odpowiednią aplikacje.
Pamiętajmy, że w trakcie jazdy trzeba mieć na głowie kask rowerowy i przestrzegać przepisów ruchu i bezpieczeństwa publicznego, a w okresie pandemii koronawirusa także obowiązujących zaleceń m.in. bezpiecznych odstępów.
Hulajnogą można poruszać się po chodnikach, ciągach pieszych i rowerowych, ale trzeba uważać na osoby kalekie, starsze i w podeszłym wieku, matki z małymi dziećmi, osoby z zakupami i pakunkami, a także ostrzegawczo używać dzwonka, podobnie jak w rowerze.
Kończąc jazdę należy postawić hulajnogę na poboczu, aby nie zagradzała drogi i nie przeszkadzała w poruszaniu się innym osobom. Hulajnogi nie powinno zostawiać się w pobliżu szyby wystawowej lub samochodu, aby w razie jej potrącenia i upadku nie doszło do wybicia szyby lub porysowania lakieru w samochodzie. Należy wiedzieć, że każda hulajnoga ma swój GPS i łatwo ustalić jej pozycję i miejsce, w którym się znajduje. Po oprogramowaniu wiadomo, kto ostatni z niej korzystał. Zasięg hulajnogi wynosi około 20-25 km. Maksymalna prędkość wynosi 25 km na godzinę.
Napisz komentarz
Komentarze