Powstające prace inspirowane będą tematyką kaszubską i niezwykle charakterystycznym wzorem kaszubskiego haftu. Przygotowane projekty zaskakują różnorodnością spojrzeń na ten tematykę. Łączy je jednak jedno – wszystkie pozwolą organizatorom przypomnieć, że to właśnie Wejherowo uznawane jest za duchową stolicę Kaszub.
Malarstwo ścienne to coraz częściej realizowana w przestrzeni miejskiej forma sztuki. Murale, które pojawiają się w tkance wizualnej miasta podnoszą atrakcyjność i uwypuklają walor estetyczny dzielnic i osiedli. Zgłosiło się do nas sporo niezwykle utalentowanych osób, ale obecnie planujemy odnowić tylko dziesięć obiektów. Wybór był więc niezwykle trudny, ale efekt z pewnością będzie zachwycający - powiedział Karol Formela koordynator projektu Stolemy Energii z ramienia Wejherowskiego Centrum Kultury.
Wielkoformatowe dzieła sztuki zastąpią nieestetyczne napisy i przypadkowe bazgroły, które obecnie często dostrzec możemy na mijanych codziennie trafostacjach. Powstałe prace z całą pewnością staną się dodatkową atrakcją naszego miasta i będą przyciągały spojrzenia nie tylko jego mieszkańców, ale też turystów.
Artyści przystąpią do pracy w najbliższych tygodniach, tak by pod koniec lipca wszystkie zaplanowane trafostacje zyskały nowe oblicze i mogły cieszyć oczy mijających je przychodniów. Obiekty, które zazwyczaj mijamy bezrefleksyjnie i nie zwracamy na nie uwagi będą prezentowały się niezwykle efektownie.
Napisz komentarz
Komentarze