Wspomagane elektrycznie rowery są już dostępne w 14 pomorskich gminach, między innymi: w Sierakowicach, Żukowie, Władysławowie, Gdańsku, Sopocie,Gdyni, Redzie czy w Rumi.
Wprowadzenie roweru metropolitalnego rozważa również prezydent Wejherowa. Co prawda wcześniej padła już taka propozycja, ale wtedy rozpoczął się remont dworca oraz przygotowanie do modernizacji kolejnego węzła integracyjnego. W planie były realizacje dodatkowych ciągów pieszo - rowerowych. Jak wiadomo wprowadzenie nowego systemu dla zwolenników jednośladów wymaga przygotowań, pod względem infrastruktury.
W 2017 roku władze miasta nie powiedziały NIE dla roweru metropolitalnego, o czym pisaliśmy TUTAJ. Prezydent zaznaczył wówczas, żeby nowy system wprowadzić po 2019 roku.
"Zostałem zaproszony na oficjalną inaugurację roweru metropolitalnego MEVO, aby przyjrzeć się wdrożonym rozwiązaniom. Miałem też okazje wypróbować MEVO w praktyce. Rozważamy bowiem przystąpienie Wejherowa do projektu i wdrożenie roweru metropolitalnego także w naszym mieście." - napisał Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.
Kilka słów o MEVO:
W ramach pierwszego etapu wprowadzania systemu, udostępnione zostało 30% docelowej floty rowerowej (tj.1224 szt.), które można znaleźć przy 660 stacjach.
Samo wypożyczenie roweru jest intuicyjne i nie powinno zająć więcej niż kilkanaście sekund. Aby skorzystać z jednośladu, należy się najpierw zarejestrować – można to zrobić poprzez stronę internetową, za pomocą aplikacji na telefon oraz w biurze obsługi klienta. Gdy już się zalogujemy, trzeba doładować konto. Po zasileniu konta, możemy od razu wypożyczyć rower. Podczas jazdy możemy korzystać z opcji postoju, np. kiedy chcemy wejść do sklepu. Ponowna jazda jest możliwa po wybraniu w aplikacji opcji „wznów”. Po zakończonej jeździe, gdy chcemy już oddać jednoślad, wystarczy zamknąć blokadę znajdującą się na tylnym błotniku. Więcej informacji oraz mapy stacji w poszczególnych miejscowościach znajdują się na stronie www.rowermevo.pl
Napisz komentarz
Komentarze