Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży gościła wówczas 9 grup z przedszkoli i szkół podstawowych, które wzięły udział w zajęciach "Zaczarowana kraina", "Nie taki wilk straszny", "Biblioteka, oczywiście!" i "Spacerkiem po bibliotece". Odbyło się także spotkanie grupy Puchatków z Klubu Małego Czytelnika. W ramach tzw. "maratonu bibliotecznego" bibliotekarze gościli także uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 11 i Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1, z którymi poznawali Teatrzyk Kamishibai, dowiadywali się, jak korzystać z bibliotecznych zbiorów, a także toczyli rozgrywki w gry planszowe. Te ostatnie odbywały się także w gronie Planszówkowej Odskoczni i osób, które wzięły udział w turnieju "Rodzina się zgrywa!".
Jak co roku, zaproszony został także teatrzyk dla dzieci. Aktorzy z Teatru Gargulec zaprezentowali zabawną historię o Trollu, który, aby ratować ukochaną, musiał wyruszyć z pomocą bajkowym postaciom.
Dzieci odwiedziły bibliotekę także podczas ogłoszenia wyników XI Powiatowego Konkursu Czytelniczego. W tym roku konkursowe hasło "Polska Niepodległa" uczestnicy przedstawiali w formie rysunku, gry planszowej lub wywiadu z Józefem Piłsudskim. Nagrodzone zostały łącznie 32 osoby. Wyróżnieni zostali także czytelnicy Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży, którzy w ubiegłym roku przeczytali najwięcej książek. Mała rekordzistka wypożyczyła ich 249!
W Tygodniu Bibliotek nie mogło zabraknąć spotkań z autorami. Przybierały one różną formę. Było poetycko, dzięki wieczorowymi malarsko-poetyckiemu z Darią Węsierską i artystkami z Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Było też historycznie, dzięki prelekcji Rafała Dębskiego i Dariusza Domagalskiego na temat średniowiecznej sztuki wojennej. Nie zabrakło także nawiązań do zdrowego tryby życia, o którym opowiadał fitoterapeuta Michał Konkel na wykładzie o ziołowym detoksie na wiosnę.
Napisz komentarz
Komentarze