Masz ochotę na książkę, od której nie oderwiesz się do ostatniej strony? A może szukasz historii, która zostanie z Tobą na dłużej? W naszej serii „Niezły Wczyt” znajdziesz starannie wyselekcjonowane tytuły – od literackich perełek po wciągające bestsellery. Co tydzień podrzucamy coś nowego – do poduszki, na plażę, w podróż albo na weekendowe lenistwo.
Co tym razem polecają Anna i Marta z Powiatowej Biblioteki Publicznej?
Rodzeństwo Moy Herngren
Po śmierci ojca trójka rodzeństwa – Ullis, Andrea i Rasmus – wraca do domu, w którym się wychowała, na urodziny matki. Andrea stara się zbliżyć do mamy i siostry Ullis, ale ciągle czuje się wykluczona. Ullis widzi w młodszej siostrze faworytkę ojca, a Rasmus zmaga się z wrażeniem, że od zawsze jest w cieniu sióstr. Trzy różne obrazy dzieciństwa zderzają się ze sobą. Kto pamięta, jak było naprawdę? Jakie wydarzenia zostały pominięte?
Tacy byliśmy, Historia ewolucji człowieka Guida Barbujaniego
Dzięki pracy paleontologów, archeologów oraz genetyków śledzimy ścieżki ewolucji człowieka. Umiejętność odczytania DNA osób żyjących w przeszłości i współcześnie, a także zinterpretowania występujących między nimi różnic pozwoliła postawić kolejny krok – odtworzyć wygląd naszych przodków. Z informacji zawartych w ich szczątkach kopalnych dowiedzieliśmy się, jak na nasz gatunek wpływały wędrówki, wymiany kulturowe i klimat, a także jacy byli dawni ludzie, jakie mieli rysy twarzy, kolor oczu czy włosów.
Kara Sary Antczak
Czwórka przyjaciół przyjeżdża na popularny festiwal muzyczny. Chcą odreagować traumatyczne wydarzenia z przeszłości i zamierzają bawić się tak, jakby jutra miało nie być. Gdy jedno z nich znika, pozostała trójka natychmiast staje się głównymi podejrzanymi w śledztwie. Zdesperowani przyjaciele postanawiają na własną rękę odnaleźć zaginioną. Okazuje się jednak, że ściągają na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo. Dobrymi chęciami wybrukowane jest PIEKŁO. Żaden dobry uczynek nie pozostanie bezkarny. Jak zachowałbyś się na ich miejscu?
Szokujące tajemnice autorów lektur szkolnych Sławomira Kopra
Poprzednie części p.t. „Sekretne życie autorów lektur szkolnych” i „Nieznane losy autorów lektur szkolnych” stały się wydawniczymi hitami. Oto kolejna porcja smakowitych historii dotyczących klasyków literatury.
Napisz komentarz
Komentarze