1. Mięta, szałwia, melisa i rumianek
2. Zioła ze sprawdzonego źródła
Stosowanie ziół jako przypraw jest powszechne, jednak po herbaty ziołowe sięga o wiele mniej osób. Napary z suszonych liści różnych roślin skutecznie leczą wiele dolegliwości, dlatego warto po nie sięgać możliwie jak najczęściej. Które herbaty ziołowe powinny znaleźć się w domowej apteczce?
Mięta, szałwia, melisa i rumianek
Wśród ziół, które warto stosować na co dzień, na uwagę zasługuje zwłaszcza mięta. Herbata miętowa dostępna na https://www.izielnik.pl/ pozytywnie pływa na układ pokarmowy i jest w pełni bezpieczna nawet dla dzieci i kobiet w ciąży. Mięta chroni przed wzdęciami, przyśpiesza trawienie i łagodzi podrażnienia żołądka. Dodatkowo działa lekko moczopędnie, co sprzyja walce z obrzękami w czasie upałów.
Szałwia jest polecana do płukania gardła w czasie choroby oraz do odkażania skóry. Napar z rośliny skutecznie zwalcza bakterie i zmniejsza ryzyko nadkażenia ran, wyprysków związanych z trądzikiem itp. Picie szałwii jest również skutecznym sposobem zmniejszania nadmiernej potliwości ciała.
Melisa jest ziołem o działaniu uspokajającym. Zioło wpływa pozytywnie na układ nerwowy, łagodząc stres i jego skutki. Po filiżance melisy znacznie łatwiej się zasypia, a negatywne emocje szybciej znikają.
Rumianek można natomiast stosować do łagodzenia podrażnień skórnych lub do picia jako delikatną herbatkę. Rumianek w czasie upałów można podawać niemowlętom, by uzupełnić płyny w diecie. Zioło dodatkowo ułatwi maluszkom trawienie i złagodzi problemy jelitowe.
Więcej dowiesz się na https://www.izielnik.pl/ziola
Zioła ze sprawdzonego źródła
Zanim zakupi się ziołowe herbatki do domowej apteczki powinno się znaleźć sprawdzony sklep zielarski. Tylko tam wybierze się produkty naprawdę wartościowe, przynoszące realne korzyści z ich stosowania. Dotyczy to również suszonych ziół do sporządzania naparów. Nieprawidłowe przechowywanie suszu i niskiej jakości skład herbatki to główne przyczyny, dla których zioła z marketów i dyskontów są bezwartościowe. Dobre preparaty znajdzie się wyłącznie u sprawdzonych sprzedawców.
Przeczytaj też https://www.izielnik.pl/blog/siemie-lniane-jak-jesc-i-pic