niedziela, 28 czerwca 2026 12:48
Reklama

Dekoracje świąteczne Wejherowian. Zachwycają i zaskakują.

Dobiegł końca „Konkurs na najbardziej atrakcyjną dekorację świąteczną balkonu, okna lub ogrodu na terenie miasta Wejherowa”. Ideą konkursu jest pobudzenie do upiększania miasta poprzez dekorowanie indywidualnych posesji.
Dekoracje świąteczne Wejherowian. Zachwycają i zaskakują.

Konkurs odbył się po raz  czternasty i tradycyjnie przebiegał w dwóch kategoriach: dekoracje balkonów i okien w domach jedno i wielorodzinnych oraz dekoracje świąteczne ogrodów przy domach jedno i wielorodzinnych. Wyniki ogłosiła przewodnicząca komisji Teresa Patsidis.

"Okazało się, że można zrobić dekoracje świąteczną, która nie błyszczy, nie świeci się, aczkolwiek jest bardzo piękna. W kategorii okna i balkony mieliśmy takie miejsce na ulicy Wałowej, gdzie nie użyto ani lampek, ani świecidełek. Użyto natury czyli jodłowych gałązek, kwiatów, wstążek." - powiedziała Teresa Patsidis przewodnicząca Komisji Konkursowej.

Mieszkańcy jak się okazuje czynnie angażują się w upiększanie miasta i co roku jest się czym pochwalić. Pomysłowość, zaangażowanie i dbałość o każdy szczegół stanowią wysoki wyznacznik. W Wejherowie nie brakuje ludzi, którzy łączą przyjemność z ciężką prącą, jaką często należy włożyć wykonując dekoracje. Tym bardziej należy się uznanie.

"Regulamin konkursu  mówi, że bierzemy też pod uwagę zmianę, która odbywa się w danym obiekcie. Bierzemy pod uwagę, żeby wystrój był niepowtarzalny i zmieniający się."- powiedziała Teresa Patsidis przewodnicząca Komisji Konkursowej.

Nagrody wręczył prezydent Krzysztof Hildebrandt zachęcając mieszkańców do udziału w kolejnych edycjach.

W kategorii dekoracje świąteczne ogrodów przy domach jedno- i wielorodzinnych I miejsce zdobył Jan Myszka ul. Sędzickiego 1A, II miejsce  Zbigniew Wolanin ul. Wczasowa 13 zaś III miejsce Ryszard Muński ul. Ks. P. Skargi 12/12. Przyznano także wyróżnienie Gizeli Braszka ul. Wczasowa 10.

Natomiast w kategorii dekoracje świąteczne okien i balkonów w domach jedno- i wielorodzinnych I miejsce zdobył Marek Miotke ul. Sobieskiego 247/2, II miejsce Elżbieta i Jan Cichoccy os. Kaszubskie 13/12, a III miejsce Barbara i Piotr Gołębiewscy ul. Ofiar Piaśnicy 39B/19. W tej kategorii przyznano wyróżnienie specjalne dla  Małgorzaty Ziemińskiej, ul. Sobieskiego 252/7, 84-200 Wejherowo oraz trzy dodatkowe wyróżnienia: Anieli Bartnickiej  os. Kaszubskie 16/38, Piotrowi Kotłowskiemu ul. Przemysłowa 6A/9 i Henrykowi Groth ul. Niska 29. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Nordowy Kaszub Treść komentarza: Interesująca wystawa. Ładne miejsce. Ciekawa relacja. Jedna tylko drobna nieścisłość: JPP urodził się w Czarnkowie. Ale w Wejherowie mieszka "od zawsze", więc nie ma sensu poprawiać. Zachęcam do zwiedzania wszystkich wystaw w WCK Data dodania komentarza: 21.09.2025, 06:42 Źródło komentarza: Komiksowo i Jubileuszowo – popkultura w czerni i biel Autor komentarza: Bożena Treść komentarza: Dzień dobry, czy obowiązują zapisy, jakieś wpisowe? nic na ten temat nie doczytałam. Data dodania komentarza: 16.05.2025, 08:41 Źródło komentarza: Bieg i marsz dla dobra – charytatywna akcja w Bolszewie! Autor komentarza: Andre Treść komentarza: Teodora Bolduana ujęto w obławie 14 września Data dodania komentarza: 12.05.2025, 20:28 Źródło komentarza: Obelisk Teodora Bolduana. W 82 rocznicę śmierci Autor komentarza: fan Treść komentarza: fajne Data dodania komentarza: 28.01.2025, 20:10 Źródło komentarza: Artystyczny relaks Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Brzmi ciekawie, chętnie przeczytam Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:55 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii Autor komentarza: szubazdolka Treść komentarza: Elegancka recenzja. Podobnie jak książka, którą już miałem okazję przedpremierowo poznać. Ciekawa przygoda :) Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:54 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii
Reklama
Reklama