wtorek, 27 września 2022 13:39
Reklama

Gdzie te dodatki do zakupu węgla? Do samorządów nie dotarły środki

Rząd nie przekazał samorządom pieniędzy na wypłatę dodatku węglowego - informują władze Pucka. 17 września minęło 30 dni od daty wpływu pierwszych wniosków.
Gdzie te dodatki do zakupu węgla? Do samorządów nie dotarły środki
Autor: Zdjęcie ilustracyjne, pixabay.com

Jak informują władze Pucka do 15 września wpłynęło urzędu 926 (większość złożono w pierwszych dniach) wniosków dotyczących tzw. dodatku węglowego.

- Oczywistym jest, że mieszkańcy oczekują dopłat od poniedziałku. Niestety jest to niemożliwe, gdyż żadnemu z samorządów, w tym miastu Puck, nie przekazano obiecanych środków. Prawdopodobnie na posiedzeniu Sejmu zostaną zatwierdzone zmiany w tym zakresie i czas na wypłaty wydłuży się do 60 dni - informują puccy urzędnicy.

Jak dodają, przepisy dotyczące dodatku węglowego zaproponowane przez Rząd RP zostały wprowadzone w trybie nagłym, "bez żadnej konsultacji ze środowiskiem samorządowym jako zadanie zlecone zostały źle przygotowane".

- Miasto Puck przewidując zapotrzebowanie na dodatek węglowy zawnioskowało o przekazanie ok 4 mln zł od wojewody pomorskiego. Według stanu na na 15 września środki te nie wpłynęły na konto urzędu i nie posiadamy informacji kiedy to nastąpi - opisują sytuację pracownicy puckiego magistratu.

I jednocześnie poinformowali mieszkańców Pucka, że "z przyczyn niezależnych od urzędu ze względu na obecny stan prawny nie jesteśmy w stanie wywiązać z nałożonych ustawowo terminów, a wypłata świadczeń nastąpi niezwłocznie po otrzymaniu środków od wojewody pomorskiego".


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamakolagen
Komentarze
Autor komentarza: hipokryzjaTreść komentarza: papierosy i alkohol ceny w góręData dodania komentarza: 18.09.2022, 12:52Źródło komentarza: Droższe papierosy i alkohol. Rząd szuka pieniędzy i drenuje kieszenie PolakówAutor komentarza: PRAWILNIAK W BENIETreść komentarza: 18 tys zł drewna w bagażniku Seicento? Jaja sobie robicie? Co do artykułu ludzie którzy kradną żeby przeżyć powinni być tylko upominani a tych co kradną dla zarobku zamykaćData dodania komentarza: 13.09.2022, 17:13Źródło komentarza: Do lasu wrócili złodzieje. Kradną drewno opałowe, bo nie ma węglaAutor komentarza: KluczakTreść komentarza: No i fajnie :( :( :( Nie dość, że się wykosztowałam na pompę ciepła, to teraz jeszcze na prądzie nie zaoszczędzę ( bo raczej więcej zużyję przy włączonej pompie). Trzeba było przy kaflaku zostać i palić byle czym !!! No, wiadomo, że oponami nie wolno !!!Data dodania komentarza: 12.09.2022, 17:19Źródło komentarza: Pieniądze dla oszczędnych. Zużyjesz mniej energii, czeka cię nagrodaAutor komentarza: AdaśTreść komentarza: Nie to nie jest zupełnie nowa mowa nienawiści i Bardzo mnie cieszy to że coś takiego istnieje i POWINNO BYĆ WIĘCEJ BW POLSCE TAKICH INSTYTUCJI KTÓRE ZAJMUJĄ SIĘ HEJTEM koniec kropkaData dodania komentarza: 12.09.2022, 17:02Źródło komentarza: W Polsce to zupełna nowość. Można ubezpieczyć dziecko od hejtuAutor komentarza: ZenekTreść komentarza: Złodzieje.Data dodania komentarza: 11.09.2022, 13:54Źródło komentarza: Płatne parkingi. Przypominamy od 1 marca zmiany w WejherowieAutor komentarza: KipiczyTreść komentarza: Nie zliczę ile błędów jest w tym artykule, aż sie niemiło czyta. PozdrawiamData dodania komentarza: 09.09.2022, 17:23Źródło komentarza: Głupia zabawa nastolatków. Mogło dojść do tragedii
Reklama