wtorek, 27 września 2022 12:34
Reklama

Mieszkańcy Pucka zdecydują na co wydać 100 tyś. złotych

Plac zabaw, książkomat, psi park. Pomysłów na to, by w naszej małej ojczyźnie żyło się lepiej, nie brakuje. Ruszyło głosowanie na projekty złożone przez mieszkańców Pucka do budżetu obywatelskiego.
Mieszkańcy Pucka zdecydują na co wydać 100 tyś. złotych
Autor: Zdjęcie ilustracyjne, pixabay.com

Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy decydują o tym, na co przeznaczyć część środków finansowych  z  budżetu miasta - podkreślają puccy urzędnicy.

- Teraz jest właśnie ten moment, kiedy każda mieszkanka i każdy mieszkaniec Pucka może oddać swój głos na jeden z pięciu zakwalifikowanych na rok 2023 projektów - zachęcają do wzięcia udziału w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Tegoroczne głosowanie  będzie trwało do 26 września 2022 r.

Zagłosować można na dwa sposoby: elektronicznie: - poprzez   aplikację  na    stronie   internetowej    miasta  Puck    pod     adresem www.budzetobywatelski.miastopuck.pl; osobiście w formie papierowej - w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta (pokój nr 2) w godzinach pracy urzędu: Poniedziałek – środa  7:30 – 15:30, Czwartek 7:30 – 17:00, Piątek 7:30 – 14:00, a także w Puckim Klubie Seniora, ul. Pokoju 5, w dni robocze godz. 12:00 – 15:00 i w Puckim Centrum  Wsparcia, ul. Pokoju 8, w dni robocze godz. 15:00 - 19:00.

Czytaj także:

LISTA  PROJEKTÓW

- Bezpieczny plac zabaw: Planowana  realizacja projektu ma miejsce między ul. Nowy świat a ul. Przebendowskiego, polega na usunięciu wysypanych kamieni z placu i wyłożeniu bezpiecznej nawierzchni o powierzchni ok 140 m  kw. Ponadto przewiduje się zamontowanie stojaka na rowery, zjazdu linowego z siedziskiem i wymianę huśtawki na nową.

- Książkomat dla Czytelników Biblioteki Publicznej w Pucku: Zakup i montaż urządzenia podobnego w funkcjonalności do paczkomatu. Jest to urządzenie samoobsługowe, które pozwala na odbiór zamówionych uprzednio w  bibliotece książek 24/7 - czyli całą dobę przez cały tydzień. Czytelnik składa zamówienie w bibliotece, a system powiadomią o możliwości odbioru książki; do otwarcia skrytki wymagane jest posiadanie karty bibliotecznej. Lokalizacja takiego urządzenia w pobliżu budynku biblioteki jest dużym udogodnieniem dla wszystkich użytkowników biblioteki, w szczególności pracujących lub uczących się do późna, a także dla matek z dziećmi w wózkach i osób niepełnosprawnych.

- Psi Park – Cztery Łapy: Specjalny ogrodzony, oświetlony nocą, teren na którym znajdą się urządzenia do zabawy oraz edukacji zwierząt: tunel, kładka, paliki do slalomu, podest, drewniane kłody. Miejsce to będzie wyposażone również w poidełka, kosze na odchody i ławeczki dla opiekunów zwierząt.

- Park nad stawem etap II: Projekt zakłada dalszą rozbudowę terenu przy stawie w postaci: ścieżek, alejek ze stacjami do ćwiczeń tzw. „ścieżkami zdrowia”, nasadzenia roślinności, przede wszystkim krzewy i drzewa. Wyposażenie terenu w psie stacje, kosze na śmieci, tablice informacyjne itp.

- Ćwicz, baw się i wypoczywaj nad zatoką: Proponowany projekt ma na celu podnieść atrakcyjność plaży miejskiej, a tym samym stworzyć miejsce do aktywnego odpoczynku i integracji mieszkańców oraz służyć rozwojowi kultury fizycznej i relaksu. Przy schodach na skarpie powstanie zjeżdżalnia burtowa dwutorowa, a na plaży urządzenia do ćwiczeń street workaut, bramka kratowa z koszem oraz elementy placu zabaw. Nie zabraknie też małej architektury parkowej w postaci koszy na śmieci, stojaka na rowery, czy leżaków miejskich.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamaeko zywnosc
Komentarze
Autor komentarza: hipokryzjaTreść komentarza: papierosy i alkohol ceny w góręData dodania komentarza: 18.09.2022, 12:52Źródło komentarza: Droższe papierosy i alkohol. Rząd szuka pieniędzy i drenuje kieszenie PolakówAutor komentarza: PRAWILNIAK W BENIETreść komentarza: 18 tys zł drewna w bagażniku Seicento? Jaja sobie robicie? Co do artykułu ludzie którzy kradną żeby przeżyć powinni być tylko upominani a tych co kradną dla zarobku zamykaćData dodania komentarza: 13.09.2022, 17:13Źródło komentarza: Do lasu wrócili złodzieje. Kradną drewno opałowe, bo nie ma węglaAutor komentarza: KluczakTreść komentarza: No i fajnie :( :( :( Nie dość, że się wykosztowałam na pompę ciepła, to teraz jeszcze na prądzie nie zaoszczędzę ( bo raczej więcej zużyję przy włączonej pompie). Trzeba było przy kaflaku zostać i palić byle czym !!! No, wiadomo, że oponami nie wolno !!!Data dodania komentarza: 12.09.2022, 17:19Źródło komentarza: Pieniądze dla oszczędnych. Zużyjesz mniej energii, czeka cię nagrodaAutor komentarza: AdaśTreść komentarza: Nie to nie jest zupełnie nowa mowa nienawiści i Bardzo mnie cieszy to że coś takiego istnieje i POWINNO BYĆ WIĘCEJ BW POLSCE TAKICH INSTYTUCJI KTÓRE ZAJMUJĄ SIĘ HEJTEM koniec kropkaData dodania komentarza: 12.09.2022, 17:02Źródło komentarza: W Polsce to zupełna nowość. Można ubezpieczyć dziecko od hejtuAutor komentarza: ZenekTreść komentarza: Złodzieje.Data dodania komentarza: 11.09.2022, 13:54Źródło komentarza: Płatne parkingi. Przypominamy od 1 marca zmiany w WejherowieAutor komentarza: KipiczyTreść komentarza: Nie zliczę ile błędów jest w tym artykule, aż sie niemiło czyta. PozdrawiamData dodania komentarza: 09.09.2022, 17:23Źródło komentarza: Głupia zabawa nastolatków. Mogło dojść do tragedii
Reklama