wtorek, 27 września 2022 12:18
Reklama

Co słychać w Filharmonii Kaszubskiej?

Za nami ogłoszenie wyników II Biennale Małej Formy Ceramicznej! Konkurs cieszył się wielką popularnością.

Jurorzy podkreślali niezwykle wysoki poziom nadesłanych prac. Jakie dzieła sztuki mogą powstać ze zwykłej z pozoru ceramiki? O tym mogą przekonać się Państwo podczas wystawy pokonkursowej prezentowanej w galerii Filharmonii Kaszubskiej.

Przed nami niezwykle intensywny koncertowo czas! Już niebawem wystąpi Bovska – wspaniała wokalistka, której przeboju Kaktus mogliśmy wysłuchać choćby w czołówce serialu „Druga Szansa”. To jednak nie jedyna fantastyczna piosenka tej artystki. Pozostałych będą mogli Państwo posłuchać już 22.09. 

Warto wybrać się też na występ zespołu Confusion Project. Ich muzyka to fuzja jazzu, rocka progresywnego, muzyki filmowej, czy drum&bass. Charakterystyczny tu jest aspekt ilustracyjny – jak sami mówią artyści, traktują muzykę jako język, którym komunikują się na scenie, i którym opowiadają historie słuchaczom. 

W programie również kolejne wspaniałe koncerty! Wystąpią między innymi: Organek, Łukasz Zagrobelny, zespoły Mikromusic, Stare Dobre Małżeństwo, Wolna Grupa Bukowina czy wspaniała artystka, która odwiedzi FK w ramach trasy Marcina Kydryńskiego – Siesta w drodze – Lucia de Carvalho. 

Miłośników teatru Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza zaś na wspaniały spektakl, który jest wspólną produkcją Filharmonii Kaszubskiej i Teatru Miejskiego w Gdyni. Umrzeć ze śmiechu to amerykańska komedia, której przesłanie jest jasne: jeśli już umierać, to wyłącznie ze śmiechu. Gwarantuję jednak, że wyjdą Państwo z tego cało! No może z bólem brzucha, bo jest naprawdę zabawnie! Niezmiennie zapraszam też do kina. Znajdą Państwo wiele filmowych propozycji: dramat „Cicha ziemia”, komedię „Kryptonim Polska” ukazującą wydarzenia w kraju w krzywym zwierciadle, trzymający w napięciu thriller Bestia czy znakomitą animację Pies w rozmiarze XXL ze świetnym dubbingiem Cezarego Pazury! To tylko część propozycji!

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamakolagen
Komentarze
Autor komentarza: hipokryzjaTreść komentarza: papierosy i alkohol ceny w góręData dodania komentarza: 18.09.2022, 12:52Źródło komentarza: Droższe papierosy i alkohol. Rząd szuka pieniędzy i drenuje kieszenie PolakówAutor komentarza: PRAWILNIAK W BENIETreść komentarza: 18 tys zł drewna w bagażniku Seicento? Jaja sobie robicie? Co do artykułu ludzie którzy kradną żeby przeżyć powinni być tylko upominani a tych co kradną dla zarobku zamykaćData dodania komentarza: 13.09.2022, 17:13Źródło komentarza: Do lasu wrócili złodzieje. Kradną drewno opałowe, bo nie ma węglaAutor komentarza: KluczakTreść komentarza: No i fajnie :( :( :( Nie dość, że się wykosztowałam na pompę ciepła, to teraz jeszcze na prądzie nie zaoszczędzę ( bo raczej więcej zużyję przy włączonej pompie). Trzeba było przy kaflaku zostać i palić byle czym !!! No, wiadomo, że oponami nie wolno !!!Data dodania komentarza: 12.09.2022, 17:19Źródło komentarza: Pieniądze dla oszczędnych. Zużyjesz mniej energii, czeka cię nagrodaAutor komentarza: AdaśTreść komentarza: Nie to nie jest zupełnie nowa mowa nienawiści i Bardzo mnie cieszy to że coś takiego istnieje i POWINNO BYĆ WIĘCEJ BW POLSCE TAKICH INSTYTUCJI KTÓRE ZAJMUJĄ SIĘ HEJTEM koniec kropkaData dodania komentarza: 12.09.2022, 17:02Źródło komentarza: W Polsce to zupełna nowość. Można ubezpieczyć dziecko od hejtuAutor komentarza: ZenekTreść komentarza: Złodzieje.Data dodania komentarza: 11.09.2022, 13:54Źródło komentarza: Płatne parkingi. Przypominamy od 1 marca zmiany w WejherowieAutor komentarza: KipiczyTreść komentarza: Nie zliczę ile błędów jest w tym artykule, aż sie niemiło czyta. PozdrawiamData dodania komentarza: 09.09.2022, 17:23Źródło komentarza: Głupia zabawa nastolatków. Mogło dojść do tragedii
Reklama