wtorek, 27 września 2022 13:40
Reklama

Pramiera filmu o ks. Kaczkowskim. Wstęp wolny

"Johnny" to film o ikonicznej postaci związanej z Puckiem i Kaszubami - o księdzu Janie Kaczkowskim. W Pucku bedzie można zobaczyć jego premierą na specjalnym pokazie.
Pramiera filmu o ks. Kaczkowskim. Wstęp wolny
Autor: mat. pras.

Na ten film czeka wiele osób. Dzięki uprzejmości NEXT FILM i dobrej współpracy z Miastem Puck i Puckim Hospicjum pw. św. Ojca Pio projekcja filmu "Jonny" o księdzu Janie Kaczkowskim odbędzie się w czwartek 15 września w przystosowanej do tego hali MOKSiR. 


- Wstęp jest darmowy, ale biletowany. Bilety dostępne będą w recepcji MOKSiR-u od soboty 10 września od godz. 12:00 aż do wyczerpania miejsc. W sobotę MOKSiR czynny jest do 20:00, w niedzielę 11 września w godz. 9:00- 20.00 - informują puccy urzędnicy.

Ksiądz Jan Kaczkowski był organizatorem i dyrektorem Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio.

W 2004 był jednym z założycieli Puckiego Hospicjum Domowego. W latach 2007–2009 koordynował prace budowy Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio, a w 2009 został jego dyrektorem i prezesem zarządu. Utworzył program szkoleniowy w zakresie bioetyki chrześcijańskiej. Prowadzący wykłady i warsztaty z tematyki hospicyjnej. Organizator warsztatów z komunikacji i etyki w medycynie dla studentów medycyny i prawa pod nazwą Areopag Etyczny. W wolontariat hospicyjny angażował tzw. trudną młodzież i osoby skazane.

Od urodzenia miał lewostronny niedowład i dużą wadę wzroku. Zdiagnozowano u niego nowotwór nerki i glejaka mózgu.

Zmarł 28 marca 2016 w rodzinnym domu w Sopocie. Pochowany został 1 kwietnia 2016 na cmentarzu komunalnym w Sopocie. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamapromienniki
Komentarze
Autor komentarza: hipokryzjaTreść komentarza: papierosy i alkohol ceny w góręData dodania komentarza: 18.09.2022, 12:52Źródło komentarza: Droższe papierosy i alkohol. Rząd szuka pieniędzy i drenuje kieszenie PolakówAutor komentarza: PRAWILNIAK W BENIETreść komentarza: 18 tys zł drewna w bagażniku Seicento? Jaja sobie robicie? Co do artykułu ludzie którzy kradną żeby przeżyć powinni być tylko upominani a tych co kradną dla zarobku zamykaćData dodania komentarza: 13.09.2022, 17:13Źródło komentarza: Do lasu wrócili złodzieje. Kradną drewno opałowe, bo nie ma węglaAutor komentarza: KluczakTreść komentarza: No i fajnie :( :( :( Nie dość, że się wykosztowałam na pompę ciepła, to teraz jeszcze na prądzie nie zaoszczędzę ( bo raczej więcej zużyję przy włączonej pompie). Trzeba było przy kaflaku zostać i palić byle czym !!! No, wiadomo, że oponami nie wolno !!!Data dodania komentarza: 12.09.2022, 17:19Źródło komentarza: Pieniądze dla oszczędnych. Zużyjesz mniej energii, czeka cię nagrodaAutor komentarza: AdaśTreść komentarza: Nie to nie jest zupełnie nowa mowa nienawiści i Bardzo mnie cieszy to że coś takiego istnieje i POWINNO BYĆ WIĘCEJ BW POLSCE TAKICH INSTYTUCJI KTÓRE ZAJMUJĄ SIĘ HEJTEM koniec kropkaData dodania komentarza: 12.09.2022, 17:02Źródło komentarza: W Polsce to zupełna nowość. Można ubezpieczyć dziecko od hejtuAutor komentarza: ZenekTreść komentarza: Złodzieje.Data dodania komentarza: 11.09.2022, 13:54Źródło komentarza: Płatne parkingi. Przypominamy od 1 marca zmiany w WejherowieAutor komentarza: KipiczyTreść komentarza: Nie zliczę ile błędów jest w tym artykule, aż sie niemiło czyta. PozdrawiamData dodania komentarza: 09.09.2022, 17:23Źródło komentarza: Głupia zabawa nastolatków. Mogło dojść do tragedii
Reklama