wtorek, 27 września 2022 14:17
Reklama

Kąpieliska powiatu wejherowskiego wolne od sinic

Zbliża się długi weekend. Urlopowicze z całej Polski, zapewne zechcą odpoczywać nad morzem. Tymczasem kąpieliska trójmiejskie zostały zamknięte z powodu zakwitu sinic. Morskich kąpieli można jednak bezpiecznie zażywać na kąpieliskach powiatu wejherowskiego.
Kąpieliska powiatu wejherowskiego wolne od sinic

Ponownie zakwitły sinice. Wedle informacji Serwisu Kąpieliskowego Głównego Inspektoratu Sanitarnego, kąpieliska w Trójmieście zostały zamknięte.

Inna sytuacja panuje na otwartym morzu, m.in. na kąpielisku morskim Lubiatowo. Tam można bez przeszkód korzystać z uroków plaży i Morza Bałtyckiego. Również na kąpielisku w Nadolu nad Jeziorem Żarnowieckim można swobodnie zażywać wodnych kąpieli.

Sinice (cyjanobakterie) zaliczane są do najstarszych organizmów występujących na Ziemi. Najczęściej żyją w wodach słodkich, rzadziej w morzach. Ich masowe namnażanie (zakwit sinicowy) niekorzystnie wpływa na wygląd i jakość wody w zbiorniku wodnym. Zabarwienie kożuchów sinicowych może być różne – od niebiesko-zielonego po czerwono-brązowe. Niektóre z nich są zdolne produkować toksyny.

autor: raz


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamakolagen
Komentarze
Autor komentarza: hipokryzjaTreść komentarza: papierosy i alkohol ceny w góręData dodania komentarza: 18.09.2022, 12:52Źródło komentarza: Droższe papierosy i alkohol. Rząd szuka pieniędzy i drenuje kieszenie PolakówAutor komentarza: PRAWILNIAK W BENIETreść komentarza: 18 tys zł drewna w bagażniku Seicento? Jaja sobie robicie? Co do artykułu ludzie którzy kradną żeby przeżyć powinni być tylko upominani a tych co kradną dla zarobku zamykaćData dodania komentarza: 13.09.2022, 17:13Źródło komentarza: Do lasu wrócili złodzieje. Kradną drewno opałowe, bo nie ma węglaAutor komentarza: KluczakTreść komentarza: No i fajnie :( :( :( Nie dość, że się wykosztowałam na pompę ciepła, to teraz jeszcze na prądzie nie zaoszczędzę ( bo raczej więcej zużyję przy włączonej pompie). Trzeba było przy kaflaku zostać i palić byle czym !!! No, wiadomo, że oponami nie wolno !!!Data dodania komentarza: 12.09.2022, 17:19Źródło komentarza: Pieniądze dla oszczędnych. Zużyjesz mniej energii, czeka cię nagrodaAutor komentarza: AdaśTreść komentarza: Nie to nie jest zupełnie nowa mowa nienawiści i Bardzo mnie cieszy to że coś takiego istnieje i POWINNO BYĆ WIĘCEJ BW POLSCE TAKICH INSTYTUCJI KTÓRE ZAJMUJĄ SIĘ HEJTEM koniec kropkaData dodania komentarza: 12.09.2022, 17:02Źródło komentarza: W Polsce to zupełna nowość. Można ubezpieczyć dziecko od hejtuAutor komentarza: ZenekTreść komentarza: Złodzieje.Data dodania komentarza: 11.09.2022, 13:54Źródło komentarza: Płatne parkingi. Przypominamy od 1 marca zmiany w WejherowieAutor komentarza: KipiczyTreść komentarza: Nie zliczę ile błędów jest w tym artykule, aż sie niemiło czyta. PozdrawiamData dodania komentarza: 09.09.2022, 17:23Źródło komentarza: Głupia zabawa nastolatków. Mogło dojść do tragedii
Reklama