wtorek, 27 września 2022 13:15
Reklama

Czasy retro wrócą do Wejherowa

Będzie się działo w poniedziałek 15 sierpnia na rynku w Wejherowie. W ramach Retro Wejherowa – Potańcówki Miejskiej na Placu Jakuba Wejhera przeniesiemy się w czasy skocznych polek, porywających foxtrotów i namiętnego tanga!
Czasy retro wrócą do Wejherowa
Autor: UM Wejherowo, źródło: wejherowo.pl

W tym roku przewodnikami po stylowych kompozycjach ubiegłego wieku podczas miejskiej potańcówki będą muzycy Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej To zespół inspirujący się piosenkami i pieśniami z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran, Mieczysława Fogga, aranżacjami Henryka Warsa i Rostworowskiego, a także wykonaniami orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka.

- Wcześniej do wspólnego tańca i uciech zachęcać będą zespoły Cuarteto Re! Tango oraz Warszawiaki – Trupa Teatralna – zachęcają organizatorzy.

W czasie Retro Wejherowo zaplanowano także między innymi: pokazy filmowe w Retro Kinie (Park Cedron), liczne animacje, wystawy czy możliwość zwiedzania sali historycznej okresu międzywojnia w wejherowskim ratuszu.

- Tradycyjnie już zachęcamy do zadbania o stroje inspirowane modą dawnych lat. Będą one bowiem motywem jednego z konkursów, które dla Was przygotowaliśmy. Damy Wam szansę by stanąć w szranki o atrakcyjne nagrody także w innych dziedzinach. O tym jednak musicie przekonać się osobiście! - podkreślają organizatorzy.

Nie zabraknie Retro Miasteczka – pełne kramów dawnych rzemieślników, handlarzy i bukieciarek sprawi, że poczujecie się jak za czasów młodości naszych babć i dziadków.

oprac. raz

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamakolagen
Komentarze
Autor komentarza: hipokryzjaTreść komentarza: papierosy i alkohol ceny w góręData dodania komentarza: 18.09.2022, 12:52Źródło komentarza: Droższe papierosy i alkohol. Rząd szuka pieniędzy i drenuje kieszenie PolakówAutor komentarza: PRAWILNIAK W BENIETreść komentarza: 18 tys zł drewna w bagażniku Seicento? Jaja sobie robicie? Co do artykułu ludzie którzy kradną żeby przeżyć powinni być tylko upominani a tych co kradną dla zarobku zamykaćData dodania komentarza: 13.09.2022, 17:13Źródło komentarza: Do lasu wrócili złodzieje. Kradną drewno opałowe, bo nie ma węglaAutor komentarza: KluczakTreść komentarza: No i fajnie :( :( :( Nie dość, że się wykosztowałam na pompę ciepła, to teraz jeszcze na prądzie nie zaoszczędzę ( bo raczej więcej zużyję przy włączonej pompie). Trzeba było przy kaflaku zostać i palić byle czym !!! No, wiadomo, że oponami nie wolno !!!Data dodania komentarza: 12.09.2022, 17:19Źródło komentarza: Pieniądze dla oszczędnych. Zużyjesz mniej energii, czeka cię nagrodaAutor komentarza: AdaśTreść komentarza: Nie to nie jest zupełnie nowa mowa nienawiści i Bardzo mnie cieszy to że coś takiego istnieje i POWINNO BYĆ WIĘCEJ BW POLSCE TAKICH INSTYTUCJI KTÓRE ZAJMUJĄ SIĘ HEJTEM koniec kropkaData dodania komentarza: 12.09.2022, 17:02Źródło komentarza: W Polsce to zupełna nowość. Można ubezpieczyć dziecko od hejtuAutor komentarza: ZenekTreść komentarza: Złodzieje.Data dodania komentarza: 11.09.2022, 13:54Źródło komentarza: Płatne parkingi. Przypominamy od 1 marca zmiany w WejherowieAutor komentarza: KipiczyTreść komentarza: Nie zliczę ile błędów jest w tym artykule, aż sie niemiło czyta. PozdrawiamData dodania komentarza: 09.09.2022, 17:23Źródło komentarza: Głupia zabawa nastolatków. Mogło dojść do tragedii
Reklama