piątek, 19 sierpnia 2022 01:12
Reklama

Wejherowo na literackiej mapie Polski

Warszawa, Kraków, Katowice, Gdańsk, Wrocław. Być może nie wszyscy wiedzą, że w tym zacnym gronie znajduje się także Wejherowo. Chodzi o miasta, w których swoje miejsce znalazły fabuły popularnych powieści. Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie przygotowała projekt „Literackie szlaki Polski”, w którym uruchamia wirtualną mapę powieści, których akcja dzieje się w konkretnych miejscowościach Polski.
Wejherowo na literackiej mapie Polski
Autor: Pixabay

- Polskie miejscowości, zarówno te większe, jak i mniejsze, mają w sobie wiele uroku. Każda z nich kryje w sobie jakąś historię, kilka tajemnic, jakieś zapomniane miejsca. Wiele skrywa się gdzieś na uboczu turystycznych szlaków. Sporo z nich stało się inspiracją dla pisarzy i to tam umieścili oni akcję swoich powieści. Teraz mapie Literackich szlaków Polski możemy w  łatwy sposób je poznać i pokusić się o wyprawę śladami bohaterów literackich – mówi Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie.

Jak wyjaśniają pracownicy wejherowskiej biblioteki, istotnym elementem ma być rozbudowa mapy – organizatorom zależy na tym, by baza ta stale się powiększała. Autorzy, wydawnictwa, a nawet sami czytelnicy mogą zgłaszać swoje propozycje (autor i tytuł książki, miejscowość, której dotyczy), wysyłając wiadomość e-mail na adres [email protected] w temacie wiadomości wpisując „Literackie szlaki Polski”. Jest to szansa zwłaszcza dla niskonakładowych wydań, dla których będzie to dodatkowa promocja.

Warto podkreślić, że na mapie nie mogło, oczywiście, zabraknąć książek związanych z Wejherowem i okolicami, takich jak seria „Sprawy inspektora Brauna” Piotra Schmandta, czy „Aptekarz” Iwony Bogusz.

Mapę można znaleźć na stronie: bit.ly/LiterackieSzlakiPolski .

oprac. raz

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Komentarze
Autor komentarza: AngelaTreść komentarza: Co robicie? Nic nie zrobiliście oprócz parkingu dla mieszkańców , bo już od ponad dwóch tygodni nikogo z pracowników budowy nie ma i nic nie jest robioneData dodania komentarza: 28.07.2022, 16:15Źródło komentarza: Trwa przebudowa terenu pomiędzy ul. Strzelecką a Kalwaryjską [WIDEO]Autor komentarza: BieddaaTreść komentarza: Biedne sklepy i właściciele, dlaczego zamknięte są sklepy za granicą, niech tam też otworzą w niedzieleData dodania komentarza: 09.07.2022, 00:28Źródło komentarza: Biedronki placówkami medycznymi? Pracownicy mówią o roboczych niedzielachAutor komentarza: żonaTreść komentarza: jaki mąż?????Data dodania komentarza: 19.06.2022, 05:59Źródło komentarza: Film o Annie Przybylskiej. Znamy datę premiery i wiemy, kto w nim wystąpiAutor komentarza: HctTreść komentarza: Współczuje rodzicom, ale pieniądze i brak czasu rodziców tak owocujeData dodania komentarza: 24.05.2022, 06:05Źródło komentarza: On ma 16, ona 14 lat. Policja szuka tych nastolatkówAutor komentarza: ElizaTreść komentarza: Napiszcie artykuł na temat opłat czynszu, media, dla osób, które chciały by przyjąć rodzinę z Ukrainy. Rząd ogłosił pomoc 40 zł, a to za mało informacji. Pokrycie jakich kosztów zawiera ta kwota. Co z tym, że mize ktoś udostępnić czasowo mieszkanie np 5 miesięcy.. To trudne, ale potrzebne tematy. Podobno nikt jeszcze nie dostał żadnej bawet zaliczki, na koszty utrzymania tych rodzin. Rzrba podejść do sprawy poważnie i wszystko wszystkim wyjaśnić. Chcemy pomagać, ale musimy płacić za prąd, wodę, gaz i czynsz.Data dodania komentarza: 08.05.2022, 04:25Źródło komentarza: W powiecie wejherowskim jest ponad 4 tysiące uchodźcówAutor komentarza: BasiaTreść komentarza: Pięknie, dobrze, że ocalono ten budynekData dodania komentarza: 12.04.2022, 12:16Źródło komentarza: EkoFabryka w konkursie „Modernizacja Roku – budowa XXI wieku” [ZDJĘCIA]
Reklama