piątek, 19 sierpnia 2022 00:30
Reklama

Ścieki w Zatoce Puckiej. Zakaz kąpieli do 20 lipca

W niedzielę (17 lipca) w Zatoce Puckiej pojawiły się ścieki z oczyszczalni. Na plaży wywieszono czerwoną flagę i ogłoszono zakaz kąpieli. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku bada dziś wodę w Bałtyku.
Ścieki w Zatoce Puckiej. Zakaz kąpieli do 20 lipca
Autor: archiwum, ilustracja do tekstu

W niedzielę o awarii poinformowała Spółka Wodno-Ściekowa "SWARZEWO" w specjalnym komunikacie:

- Informujemy, że w dniu dzisiejszym doszło do rozszczelnienia rurociągu tłocznego z pompowni Puck do Oczyszczalni w Swarzewie. Trwają prace związane z naprawą uszkodzenia. Zachodzi konieczność zrzutu ścieków do Zatoki Puckiej. Na kąpielisku w Pucku wywieszono czerwoną flagę oznaczającą zakaz kąpieli.

Spółka nie podała jednak, ile metrów sześciennych ścieków zostało zrzuconych do morza. 

Na miejscu awarii trwała naprawa, którą udało się zakończyć jeszcze w niedzielę w godzinach popołudniowych. 

Dziś (18 lipca) wodę w Bałtyku bada Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pucku, która sprawdza stan czystości wody. Wyniki ma podać do informacji publicznej. 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pucku w celu ochrony zdrowia osób przebywających na kąpielisku w Pucku wprowadził tymczasowy zakaz kąpieli, do czasu uzyskania wyników badań wody w kąpielisku tj. do dnia 20.07.2022 r.

 

źródło: www.gov.pl/web/psse-puck 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Komentarze
Autor komentarza: AngelaTreść komentarza: Co robicie? Nic nie zrobiliście oprócz parkingu dla mieszkańców , bo już od ponad dwóch tygodni nikogo z pracowników budowy nie ma i nic nie jest robioneData dodania komentarza: 28.07.2022, 16:15Źródło komentarza: Trwa przebudowa terenu pomiędzy ul. Strzelecką a Kalwaryjską [WIDEO]Autor komentarza: BieddaaTreść komentarza: Biedne sklepy i właściciele, dlaczego zamknięte są sklepy za granicą, niech tam też otworzą w niedzieleData dodania komentarza: 09.07.2022, 00:28Źródło komentarza: Biedronki placówkami medycznymi? Pracownicy mówią o roboczych niedzielachAutor komentarza: żonaTreść komentarza: jaki mąż?????Data dodania komentarza: 19.06.2022, 05:59Źródło komentarza: Film o Annie Przybylskiej. Znamy datę premiery i wiemy, kto w nim wystąpiAutor komentarza: HctTreść komentarza: Współczuje rodzicom, ale pieniądze i brak czasu rodziców tak owocujeData dodania komentarza: 24.05.2022, 06:05Źródło komentarza: On ma 16, ona 14 lat. Policja szuka tych nastolatkówAutor komentarza: ElizaTreść komentarza: Napiszcie artykuł na temat opłat czynszu, media, dla osób, które chciały by przyjąć rodzinę z Ukrainy. Rząd ogłosił pomoc 40 zł, a to za mało informacji. Pokrycie jakich kosztów zawiera ta kwota. Co z tym, że mize ktoś udostępnić czasowo mieszkanie np 5 miesięcy.. To trudne, ale potrzebne tematy. Podobno nikt jeszcze nie dostał żadnej bawet zaliczki, na koszty utrzymania tych rodzin. Rzrba podejść do sprawy poważnie i wszystko wszystkim wyjaśnić. Chcemy pomagać, ale musimy płacić za prąd, wodę, gaz i czynsz.Data dodania komentarza: 08.05.2022, 04:25Źródło komentarza: W powiecie wejherowskim jest ponad 4 tysiące uchodźcówAutor komentarza: BasiaTreść komentarza: Pięknie, dobrze, że ocalono ten budynekData dodania komentarza: 12.04.2022, 12:16Źródło komentarza: EkoFabryka w konkursie „Modernizacja Roku – budowa XXI wieku” [ZDJĘCIA]
Reklama