piątek, 19 sierpnia 2022 01:55
Reklama

Film o Annie Przybylskiej. Znamy datę premiery i wiemy, kto w nim wystąpi

Pierwsze sceny filmy „Ania” zostały już zaprezentowane widzom, jednak na premierę kinową trzeba jeszcze trochę poczekać. Jej data nie jest przypadkowa.
Film o Annie Przybylskiej. Znamy datę premiery i wiemy, kto w nim wystąpi
Autor: screen / Instagram michal_bandurski

Kiedy w październiku 2014 roku media obiegła informacja o śmierci aktorki Anny Przybylskiej, wielu jej fanom trudno było się z tym pogodzić. Aktorka miała zaledwie 36 lat. Choć stale mówiła o tym, jak bardzo chciałaby jeszcze żyć, ostatecznie przegrała walkę z rakiem trzustki, pozostawiając córkę i dwóch synów.

Rodzina jest już gotowa

Niedługo po odejściu artystki znanej m.in. z ról w serialu „Złotopolscy” czy filmie „Dlaczego nie” zrodził się pomysł, aby nakręcić o niej film. Odkładany przez lata pomysł dojrzewał, aby w 2022 roku w końcu ujrzeć światło dzienne. Mąż aktorki – Jarosław Bieniuk – poinformował w maju o ukończeniu zdjęć do filmu, który będzie miał charakter dokumentalny. Do jej realizacji użyto m.in. prywatnych nagrań i zbiorów rodzinnych Anny Przybylskiej, jej małżonka i dzieci. Wygląda na to, że widzów czeka potężna dawka wzruszeń.

– Myślę, że już jesteśmy na niego gotowi. Jaś będzie miał 12 lat, nie boję się więc, jak zareaguje, gdy zobaczy mamę. Po 7 latach już wszyscy jesteśmy gotowi, żeby obejrzeć taki dokument i zobaczyć, jak wyglądało nasze życie w Poznaniu, w Turcji i na wakacjach, a potem w Łodzi i w Trójmieście – wyznał Jarosław Bieniuk w rozmowie z „Vivą!”.

Premiera w rocznicę śmierci

Podczas 50. Forum Wokół Kina zaprezentowane zostały pierwsze fragmenty filmu „Ania”. Na widowni zasiedli m.in. mama artystki, jej mąż Jarosław oraz córka Oliwia. Autorami filmu są Michał Bandurski i Krystian Kuczkowski.

Wiadomo już, że premiera kinowa przewidziana jest na 5 października, w rocznicę śmierci Anny Przybylskiej. Do repertuaru kin trafi dwa dni później – 7 października. Obecnie można obejrzeć na Instagramie krótką zapowiedź filmu:

– Szczerze przyznaję, że cały ten proces, ten film, to niezwykle trudne, emocjonalne i wzruszające przeżycie. W filmie dokumentalnym nikt nie odgrywa ról, nie ma scenariusza, są prawdziwe wspomnienia i refleksje. Łzy też są. Bywa trudno, ale bywa też pięknie. To dla całej naszej rodziny bardzo wyjątkowy czas – zdradził „Dziennikowi Bałtyckiemu” mąż aktorki.

Wyjawił również, że obsada filmu „Ania” nie jest przypadkowa. Wystąpią w nim najbliższe osoby z otoczenia artystki.

– Wybór osób, które pojawią się w filmie, był dość prosty, nie ma tam żadnych przypadkowych osób. Rodzina, przyjaciele, koleżanki i koledzy z pracy. Osoby, które ją znały i które dzielą z Anią część własnych historii – podkreślił Bieniuk.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
żona 19.06.2022 05:59
jaki mąż?????

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: AngelaTreść komentarza: Co robicie? Nic nie zrobiliście oprócz parkingu dla mieszkańców , bo już od ponad dwóch tygodni nikogo z pracowników budowy nie ma i nic nie jest robioneData dodania komentarza: 28.07.2022, 16:15Źródło komentarza: Trwa przebudowa terenu pomiędzy ul. Strzelecką a Kalwaryjską [WIDEO]Autor komentarza: BieddaaTreść komentarza: Biedne sklepy i właściciele, dlaczego zamknięte są sklepy za granicą, niech tam też otworzą w niedzieleData dodania komentarza: 09.07.2022, 00:28Źródło komentarza: Biedronki placówkami medycznymi? Pracownicy mówią o roboczych niedzielachAutor komentarza: żonaTreść komentarza: jaki mąż?????Data dodania komentarza: 19.06.2022, 05:59Źródło komentarza: Film o Annie Przybylskiej. Znamy datę premiery i wiemy, kto w nim wystąpiAutor komentarza: HctTreść komentarza: Współczuje rodzicom, ale pieniądze i brak czasu rodziców tak owocujeData dodania komentarza: 24.05.2022, 06:05Źródło komentarza: On ma 16, ona 14 lat. Policja szuka tych nastolatkówAutor komentarza: ElizaTreść komentarza: Napiszcie artykuł na temat opłat czynszu, media, dla osób, które chciały by przyjąć rodzinę z Ukrainy. Rząd ogłosił pomoc 40 zł, a to za mało informacji. Pokrycie jakich kosztów zawiera ta kwota. Co z tym, że mize ktoś udostępnić czasowo mieszkanie np 5 miesięcy.. To trudne, ale potrzebne tematy. Podobno nikt jeszcze nie dostał żadnej bawet zaliczki, na koszty utrzymania tych rodzin. Rzrba podejść do sprawy poważnie i wszystko wszystkim wyjaśnić. Chcemy pomagać, ale musimy płacić za prąd, wodę, gaz i czynsz.Data dodania komentarza: 08.05.2022, 04:25Źródło komentarza: W powiecie wejherowskim jest ponad 4 tysiące uchodźcówAutor komentarza: BasiaTreść komentarza: Pięknie, dobrze, że ocalono ten budynekData dodania komentarza: 12.04.2022, 12:16Źródło komentarza: EkoFabryka w konkursie „Modernizacja Roku – budowa XXI wieku” [ZDJĘCIA]
Reklama