piątek, 19 sierpnia 2022 00:08
Reklama

Złe wieści dla pasażerów. Władze Wejherowa chcą podnieść ceny biletów

Jeśli radni przyjmą tę uchwałę, od czerwca mieszkańcy Wejherowa więcej zapłacą za bilety komunikacji miejskiej. Jak planowaną podwyżkę tłumaczą władze miasta?
Złe wieści dla pasażerów. Władze Wejherowa chcą podnieść ceny biletów
Autor: Archiwum redakcji

Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie przygotował nowy cennik biletów. Droższe mają być m.in. papierowe i elektroniczne bilety jednoprzejazdowe. 

Władze miasta tłumaczą, że podwyżka cen biletów jest spowodowana znacznymi podwyżkami cen energii elektrycznej i oleju napędowego, co przekłada się bezpośrednio na wzrost kosztów operacyjnych w komunikacji miejskiej. I dodają, że to konieczne, aby zapewnić odpowiednią jakość usług, utrzymać dotychczasową ofertę i miejsca pracy.

Nowy cennik

„Środki zabezpieczone na pokrycie kosztów paliwa są niewystarczające (wzrost ceny jednostkowej paliwa na 10 marca 2022 wynosi ponad 68 proc.) i pomimo zwiększania dofinansowania z budżetów samorządowych uzasadnione jest zwiększenie cen biletów dla pasażerów” – tłumaczą władze Wejherowa.

Obecnie papierowy bilet jednorazowy kosztuje 3,8 zł. Według nowego cennika ma być droższy o złotówkę. Za taki sam bilet, tyle że w wersji elektronicznej, trzeba będzie zapłacić 4,6 zł (obecnie 3,4 zł). 

Dwa złote droższe mają być także bilety: czasowy imienny i na okaziciela do 24 godzin - 16 zł oraz bilet miesięczny na okaziciela ważny codziennie - 116 zł.

W uzasadnieniu do uchwały czytamy również, projekt nowej taryfy biletowej powstał na podstawie propozycji dotyczących rekomendacji dla taryf w zakresie cen za usługi transportu komunalnego na obszarze Metropolitarnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej.

Wyższa opłata dodatkowa

Co ważne, nie zmienią się ceny biletów okresowych ważnych przez cały miesiąc. Wyższe mają być jednak tzw. opłaty dodatkowe za brak biletu w trakcie kontroli. Ich wysokość ustalono na podstawie ceny najtańszego jednorazowego biletu normalnego: 

* Dalsza część artykułu znajduje się pod zdjęciem.

Zmieni się także wysokość tzw. opłat dodatkowych Fot. Uchwała RM w Wejherowie/screen

Jeśli wejherowscy radni przyjmą uchwałę, nowa taryfa biletowa wejdzie w życie 1 czerwca. Sesja Rady Miasta odbędzie się we wtorek 29 marca.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Komentarze
Autor komentarza: AngelaTreść komentarza: Co robicie? Nic nie zrobiliście oprócz parkingu dla mieszkańców , bo już od ponad dwóch tygodni nikogo z pracowników budowy nie ma i nic nie jest robioneData dodania komentarza: 28.07.2022, 16:15Źródło komentarza: Trwa przebudowa terenu pomiędzy ul. Strzelecką a Kalwaryjską [WIDEO]Autor komentarza: BieddaaTreść komentarza: Biedne sklepy i właściciele, dlaczego zamknięte są sklepy za granicą, niech tam też otworzą w niedzieleData dodania komentarza: 09.07.2022, 00:28Źródło komentarza: Biedronki placówkami medycznymi? Pracownicy mówią o roboczych niedzielachAutor komentarza: żonaTreść komentarza: jaki mąż?????Data dodania komentarza: 19.06.2022, 05:59Źródło komentarza: Film o Annie Przybylskiej. Znamy datę premiery i wiemy, kto w nim wystąpiAutor komentarza: HctTreść komentarza: Współczuje rodzicom, ale pieniądze i brak czasu rodziców tak owocujeData dodania komentarza: 24.05.2022, 06:05Źródło komentarza: On ma 16, ona 14 lat. Policja szuka tych nastolatkówAutor komentarza: ElizaTreść komentarza: Napiszcie artykuł na temat opłat czynszu, media, dla osób, które chciały by przyjąć rodzinę z Ukrainy. Rząd ogłosił pomoc 40 zł, a to za mało informacji. Pokrycie jakich kosztów zawiera ta kwota. Co z tym, że mize ktoś udostępnić czasowo mieszkanie np 5 miesięcy.. To trudne, ale potrzebne tematy. Podobno nikt jeszcze nie dostał żadnej bawet zaliczki, na koszty utrzymania tych rodzin. Rzrba podejść do sprawy poważnie i wszystko wszystkim wyjaśnić. Chcemy pomagać, ale musimy płacić za prąd, wodę, gaz i czynsz.Data dodania komentarza: 08.05.2022, 04:25Źródło komentarza: W powiecie wejherowskim jest ponad 4 tysiące uchodźcówAutor komentarza: BasiaTreść komentarza: Pięknie, dobrze, że ocalono ten budynekData dodania komentarza: 12.04.2022, 12:16Źródło komentarza: EkoFabryka w konkursie „Modernizacja Roku – budowa XXI wieku” [ZDJĘCIA]
Reklama