wtorek, 23 czerwca 2026 13:43
Reklama

Miał 2 promile i jeździł po Redzie hulajnogą elektryczną

W miniony weekend policjanci z powiatu wejherowskiego zatrzymali kilku mężczyzn, którzy po pijanemu kierowali samochodami, rowerem, a nawet... hulajnogą elektryczną. Wszystkich czekają teraz wysokie kary.
Miał 2 promile i jeździł po Redzie hulajnogą elektryczną
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor: Pixabay

Wejherowscy policjanci podczas minionego weekendu mieli pełne ręce roboty. Na drogach powiatu zatrzymali aż pięciu pijanych kierowców. Część wsiadło za kierownice samochodów, inni postanowili wybrać się na przejażdżkę rowerem, a nawet hulajnogą elektryczną. 

Pierwszego mężczyznę mundurowi zatrzymali w sobotę po południu w Luzinie. 44-letni rowerzysta stracił panowanie nad jednośladem, przewrócił się i upadł na chodniku. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ukarali 44-latka mandatem w wysokości 2500 zł

W Wyszecinie policjanci pracowali na miejscu wypadku z udziałem kierowcy mercedesa. Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 22. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna stracił panowanie nad autem, uderzył w ogrodzenie prywatnej posesji, po czym samochód dachował na polu. Od kierowcy była wyczuwalna woń alkoholu. Policjanci pobrali od 37-latka krew do analizy i zatrzymali mu prawo jazdy

Kolejnych trzech pijanych kierowców mundurowali złapali w niedzielę. Jeden z nich jeździł po Redzie... hulajnogą elektryczną. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli na ul. Gdańskiej przed godz. 6. 27-letni gdynianin był pijany - wydmuchał około 2 promili alkoholu. 

Około godziny 20:30 policjanci prewencji na ul. Puckiej w Redzie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę hyundaia. 39-letni kierowca miał około 2 promili alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzania dokumentów okazało się ponadto, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania

Ostatnim nietrzeźwym kierowcą był zatrzymany, również w Redzie, kierowca volkswagena transportera, który przekroczył dozwoloną prędkość o 37 km/h. Badanie alkomatem wykazało, że 25-latek miał około promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i dodatkowo ukarali go mandatem w wysokości 800 zł za przekroczenie prędkości. 

- Wszyscy sprawcy odpowiedzą teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz sądowy zakaz kierowania. Natomiast kierowcy, którzy prowadzili pojazd inny niż mechaniczny w stanie nietrzeźwości, muszą liczyć się z konsekwencjami w postaci mandatu karnego w wysokości 2500 zł - przypominają wejherowscy policjanci.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Nordowy Kaszub Treść komentarza: Interesująca wystawa. Ładne miejsce. Ciekawa relacja. Jedna tylko drobna nieścisłość: JPP urodził się w Czarnkowie. Ale w Wejherowie mieszka "od zawsze", więc nie ma sensu poprawiać. Zachęcam do zwiedzania wszystkich wystaw w WCK Data dodania komentarza: 21.09.2025, 06:42 Źródło komentarza: Komiksowo i Jubileuszowo – popkultura w czerni i biel Autor komentarza: Bożena Treść komentarza: Dzień dobry, czy obowiązują zapisy, jakieś wpisowe? nic na ten temat nie doczytałam. Data dodania komentarza: 16.05.2025, 08:41 Źródło komentarza: Bieg i marsz dla dobra – charytatywna akcja w Bolszewie! Autor komentarza: Andre Treść komentarza: Teodora Bolduana ujęto w obławie 14 września Data dodania komentarza: 12.05.2025, 20:28 Źródło komentarza: Obelisk Teodora Bolduana. W 82 rocznicę śmierci Autor komentarza: fan Treść komentarza: fajne Data dodania komentarza: 28.01.2025, 20:10 Źródło komentarza: Artystyczny relaks Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Brzmi ciekawie, chętnie przeczytam Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:55 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii Autor komentarza: szubazdolka Treść komentarza: Elegancka recenzja. Podobnie jak książka, którą już miałem okazję przedpremierowo poznać. Ciekawa przygoda :) Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:54 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii
Reklama
Reklama