piątek, 19 sierpnia 2022 01:51
Reklama

Suchy Dwór: 18-latek zabił rodziców nożem i młotkiem

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z kryminalnymi z Pucka zatrzymali 18-latka podejrzanego o podwójne zabójstwo w Suchym Dworze w gminie Kosakowo. W jego aucie znaleziono też narkotyki. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu dożywocie.
Suchy Dwór: 18-latek zabił rodziców nożem i młotkiem
Podejrzany 18-latek przebywa w policyjnym areszcie
Autor: KPP Puck

Do makabrycznego odkrycia zwłok małżeństwa doszło w miniony piątek (11 marca). Około godz. 17 dyżurny puckiej policji otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym, że w jednej z miejscowości w gminie Kosakowo dzieci nie mogą skontaktować ze swoimi rodzicami. 

Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji z Kosakowa. W trakcie przeszukania domu mundurowi odnaleźli zwłoki 52-letniego mężczyzny i 49-letniej kobiety. Na miejscu, pod nadzorem prokuratora, pracowali śledczy, kryminalni i technicy kryminalistyki, którzy wykonali oględziny oraz zabezpieczali ślady i dowody.

Syn zamordował rodziców

Jak udało nam się ustalić, do zbrodni doszło w Suchym Dworze. Tę informację w poniedziałek potwierdziła w rozmowie z nami sołtys wsi. 

Sprawą i ustalaniem okoliczności oraz tożsamości sprawcy zajęli się kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz puccy operacyjni. Już kilka godzin od zdarzenia mundurowi zatrzymali w Szczytnie 18-latka. Ponadto policjanci znaleźli w jego aucie kilkadziesiąt gramów marihuany, które zabezpieczono do dalszych badań. 

Z naszych informacji wynika ponadto, że zatrzymany chłopak jest synem zamordowanego małżeństwa.

- Jak ustalili śledczy, 18-latek zaatakował kobietę nożem, a mężczyznę młotkiem. W wyniku odniesionych obrażeń oboje zmarli - relacjonuje mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu podwójnego zabójstwa. Obecnie mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie. Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Pucku wystąpił do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. 18-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Komentarze
Autor komentarza: AngelaTreść komentarza: Co robicie? Nic nie zrobiliście oprócz parkingu dla mieszkańców , bo już od ponad dwóch tygodni nikogo z pracowników budowy nie ma i nic nie jest robioneData dodania komentarza: 28.07.2022, 16:15Źródło komentarza: Trwa przebudowa terenu pomiędzy ul. Strzelecką a Kalwaryjską [WIDEO]Autor komentarza: BieddaaTreść komentarza: Biedne sklepy i właściciele, dlaczego zamknięte są sklepy za granicą, niech tam też otworzą w niedzieleData dodania komentarza: 09.07.2022, 00:28Źródło komentarza: Biedronki placówkami medycznymi? Pracownicy mówią o roboczych niedzielachAutor komentarza: żonaTreść komentarza: jaki mąż?????Data dodania komentarza: 19.06.2022, 05:59Źródło komentarza: Film o Annie Przybylskiej. Znamy datę premiery i wiemy, kto w nim wystąpiAutor komentarza: HctTreść komentarza: Współczuje rodzicom, ale pieniądze i brak czasu rodziców tak owocujeData dodania komentarza: 24.05.2022, 06:05Źródło komentarza: On ma 16, ona 14 lat. Policja szuka tych nastolatkówAutor komentarza: ElizaTreść komentarza: Napiszcie artykuł na temat opłat czynszu, media, dla osób, które chciały by przyjąć rodzinę z Ukrainy. Rząd ogłosił pomoc 40 zł, a to za mało informacji. Pokrycie jakich kosztów zawiera ta kwota. Co z tym, że mize ktoś udostępnić czasowo mieszkanie np 5 miesięcy.. To trudne, ale potrzebne tematy. Podobno nikt jeszcze nie dostał żadnej bawet zaliczki, na koszty utrzymania tych rodzin. Rzrba podejść do sprawy poważnie i wszystko wszystkim wyjaśnić. Chcemy pomagać, ale musimy płacić za prąd, wodę, gaz i czynsz.Data dodania komentarza: 08.05.2022, 04:25Źródło komentarza: W powiecie wejherowskim jest ponad 4 tysiące uchodźcówAutor komentarza: BasiaTreść komentarza: Pięknie, dobrze, że ocalono ten budynekData dodania komentarza: 12.04.2022, 12:16Źródło komentarza: EkoFabryka w konkursie „Modernizacja Roku – budowa XXI wieku” [ZDJĘCIA]
Reklama