Sobota, 25 czerwca 2022 09:04
Reklama

Boimy się inwazji Rosjan na Polskę [SONDAŻ]

Rosjanie pustoszą kolejne miasta Ukrainy. Czy Polacy boją się, że wojna przekroczy również naszą granicę? I jaką cenę jesteśmy w stanie zapłacić, żeby powstrzymać Władimira Putina?
Boimy się inwazji Rosjan na Polskę [SONDAŻ]
Autor: iStock

Minęły niespełna dwa tygodnie od wkroczenia rosyjskiej armii na Ukrainę. Żołnierze na rozkaz Władimira Putina rozpoczęli konflikt zbrojny, którego przykrywką miała być „operacja pokojowa”. Tych kilkanaście dni pokazało jednak, że to prawdziwa, ze wszystkim tego okrucieństwami - wojna.

W kluczowych miejscowościach żołnierze rosyjscy przeprowadzali ostrzały, zrzucali bomby, wysadzali budynki i zabijali niewinnych ludzi. Ukraińcy nie poddają się i odpierają wiele z tych działań, jednak straty są coraz poważniejsze. Przez polską granicę przeszło już ponad milion uchodźców, którzy zostawiają cały swój dobytek i uciekają przed śmiercią.

RMF FM z "Dziennikiem Gazetą Prawną" zleciły firmie United Surveys przeprowadzenie sondażu, który miał zbadać nastroje i nastawienie Polaków do trwającej w Ukrainie wojny. Okazuje się, że wielu z nas boi się nieprzewidywalnych decyzji Putina. Uważa, że Polska mogłaby stać się kolejnym celem ataku. Takiej odpowiedzi udzieliło ponad 43 proc. respondentów. 38 proc. z nich przypuszcza, że takie zagrożenie nas nie dotyczy. Niemal 19 proc. pozostałych badanych nie miało zdania w tej kwestii.

Źródło: RMF FM, GDP, United Surveys;  ​Graf.: News4Media

 
Podobnie zdania podzieliły się w kolejnym sondażu. Zapytani o to, czy gotowi są płacić wyższe podatki, aby sfinansować lepsze uzbrojenie dla polskiej armii, niespełna 55 proc. ankietowanych odpowiedziało, że „zdecydowanie” lub „raczej tak”. Niemal 43 proc. uczestników badania nie chciałoby ponosić dodatkowych kosztów na cele obronne. 4,5 proc. z nich „nie wie/nie ma zdania” na ten temat.

Źródło: RMF FM, GDP, United Surveys;  ​Graf.: News4Media
Odcięcie się od rosyjskiego gazu, ropy i węgla, pomimo wyższych rachunków, to według prawie 68 proc. uczestników ankiety dobry sposób na powstrzymanie kraju Putina przed atakiem na Polskę. Tylko 19,9 proc. respondentów uważa, że tego typu sankcje nie przyniosą oczekiwanych skutków. 12,3 proc. z nich wstrzymało się od odpowiedzi.  

Źródło: RMF FM, GDP, United Surveys;  ​Graf.: News4Media

Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Komentarze
Autor komentarza: żonaTreść komentarza: jaki mąż?????Data dodania komentarza: 19.06.2022, 05:59Źródło komentarza: Film o Annie Przybylskiej. Znamy datę premiery i wiemy, kto w nim wystąpiAutor komentarza: HctTreść komentarza: Współczuje rodzicom, ale pieniądze i brak czasu rodziców tak owocujeData dodania komentarza: 24.05.2022, 06:05Źródło komentarza: On ma 16, ona 14 lat. Policja szuka tych nastolatkówAutor komentarza: ElizaTreść komentarza: Napiszcie artykuł na temat opłat czynszu, media, dla osób, które chciały by przyjąć rodzinę z Ukrainy. Rząd ogłosił pomoc 40 zł, a to za mało informacji. Pokrycie jakich kosztów zawiera ta kwota. Co z tym, że mize ktoś udostępnić czasowo mieszkanie np 5 miesięcy.. To trudne, ale potrzebne tematy. Podobno nikt jeszcze nie dostał żadnej bawet zaliczki, na koszty utrzymania tych rodzin. Rzrba podejść do sprawy poważnie i wszystko wszystkim wyjaśnić. Chcemy pomagać, ale musimy płacić za prąd, wodę, gaz i czynsz.Data dodania komentarza: 08.05.2022, 04:25Źródło komentarza: W powiecie wejherowskim jest ponad 4 tysiące uchodźcówAutor komentarza: BasiaTreść komentarza: Pięknie, dobrze, że ocalono ten budynekData dodania komentarza: 12.04.2022, 12:16Źródło komentarza: EkoFabryka w konkursie „Modernizacja Roku – budowa XXI wieku” [ZDJĘCIA]Autor komentarza: JarekTreść komentarza: Brawo Panowie, tak trzymać !Data dodania komentarza: 01.04.2022, 10:18Źródło komentarza: Spirit in the forest w klipie z Pawłem Małaszyńskim [WIDEO]Autor komentarza: DawidTreść komentarza: Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890Data dodania komentarza: 29.03.2022, 17:28Źródło komentarza: Wypadek na rondzie. Mężczyzna trafił do szpitala
Reklama