piątek, 19 sierpnia 2022 00:31
Reklama

Gmina Wejherowo. Wójt Kiedrowski usprawnia pracę urzędu...

Przemysł Kiedrowski objął funkcję wójta gminy Wejherowo 21 czerwca br. I mimo, że minęło niewiele czasu już spełnia obietnice przedwyborcze.
Gmina Wejherowo. Wójt Kiedrowski usprawnia pracę urzędu...

Przede wszystkim urząd otwarty dla wszystkich petentów. Już wchodząc do budynku gminy witają nas otwarte drzwi. Nie trzeba czekać w niewielkim i dusznym przedsionku, aż ktoś do nas zejdzie. Wójt Kiedrowski wprowadził większą przejrzystość pracy w urzędzie. Nie będzie anonimowych urzędników. Każdy bowiem otrzyma identyfikator.

„Jesteśmy na etapie tworzenia identyfikatorów, które każdy urzędnik będzie nosił. Chodzi o to, aby mieszkaniec wiedział z kim rozmawia i przez kogo został obsłużony.” – powiedział Przemysław Kiedrowski wójt gminy Wejherowo.

Wójt gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski wprowadził także wewnętrzną procedurę antymobbingową.

„Chciałbym jako pracodawca wywiązać się ze wszystkich przepisów Kodeksu Pracy. Zależy mi żeby każdy urzędnik pracował dla urzędu, czuł się bezpiecznie i był zadowolony ze swojej pracy. Jeżeli byłyby jakiekolwiek przykrości, aby miał możliwość zareagowania. Dzięki uchwale antymobbingowej, istnieje taka możliwość.” - powiedział Przemysław Kiedrowski wójt gminy Wejherowo.

Zgodnie z obietnicą, którą Przemysław Kiedrowski złożył przed wyborami wprowadza jawność działań gminy poprzez m.in. utworzenie w BIP-ie zakładki o sprawozdaniach międzysesyjnych.

„Są takie sprawozdania, które dotychczas otrzymywali tylko radni. Teraz będzie to ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców.” – powiedział Przemysław Kiedrowski wójt gminy Wejherowo.

Wójt gminy Wejherowo Przemysław Kiedrowski wprowadza oszczędności poprzez eliminacje zbędnych procedur. Wcześniej drukowanie materiałów sesyjnych pochłaniało rocznie niespełna 20 tys. zł jeśli chodzi o obsługę samych sesji. Teraz koszty te będą obniżone w przybliżeniu o 10 tys. zł poprzez wprowadzenie formy elektronicznej. To też ważny krok w dbaniu o ekologie.

„Wprowadzamy w formie elektronicznej informowanie radnych i sołtysów o dokumentach i projektach uchwał odnośnie sesji. Dotychczas było tak w formie papierowej. Chcemy to usprawnić. Mamy nadzieje, że zredukujemy koszty urzędu i zadbamy o środowisko. Wykorzystując opcję elektronicznej informacji, wprowadzamy również wszystkich sołtysów w ten obieg dokumentów. Dotychczas sołtysi otrzymywali tylko powiadomienie o przebiegu sesji, teraz będą mogli zapoznać się z całością dokumentacji.”- wyjaśnił Przemysław Kiedrowski wójt gminy Wejherowo.

Jeśli chodzi o ekologie z inicjatywy wójta Przemysława Kiedrowskiego powstaje punkt konsultacyjny, którego celem jest pomoc w składaniu, a zwłaszcza wypełnianiu wniosków odnośnie „Czystego Powietrza”.

„Jednym z punktów w mojej kampanii wyborczej, było dbanie o środowisko. Od września rusza w naszym urzędzie punkt konsultacyjny ‘Czystego Powietrza’. Przez 2 dni w tygodniu będzie pomagać wypełniać wnioski, aby mieszkańcy mogli otrzymać dofinasowanie dotyczące wymiany pieców bądź termomodernizacji.” - powiedział Przemysław Kiedrowski wójt gminy Wejherowo.

Gmina Wejherowo od dłuższego czasu boryka się z niedoborem kadrowym. Dlatego wójt ogłasza nabór na wolne stanowiska.

„Obejmując urząd wójta gminy Wejherowo spotkałem się z niedoborem kadr w urzędzie. Osoby chętne, które chciałyby wspomóc gminę i pracować w świetnej, młodej kadrze zapraszam na nasz BIP. Są tam wszelkie informacje odnośnie wolnych miejsc pracy.” - powiedział Przemysław Kiedrowski wójt gminy Wejherowo.

Przemysław Kiedrowski nie boi się nowych wyzwań i doskonale rozumie, że urząd jest przede wszystkim dla mieszkańców. Podejmuje szereg inicjatyw, które jak widać mają usprawnić przebieg informacji w gminie, dostępność dla mieszkańców i jawność podejmowanych działań.

 

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zwykły obywatel 20.08.2021 17:21
A po co wy wogole piszecie te komentarze pewnie przez te same osoby.. Ludzie wyraźnie pokazali podczas wyborów kogo wola i komu ufają, a kogo nie chca. . Rządy dawnego wójta minęły,. I dobrze że nowy wójt czyni porządki i zaczyna od jakichkolwiek oszczędności. Ja mu życzę jak najlepiej , a otwarte drzwi też mi się podoba ten pomysł. To nie tylko chodzi o same otwarte drzwi A o przekaz , że nie ma nic do ukrycia i urząd jest dla ludzi a nie tylko urzrdnikow

Bart 20.08.2021 13:33
Nie dziwię się, że Pan Przemek obejmując urząd spotkał się z brakami w personelu, bo nikt uczciwy nie chciał pracować pod wodzą przestępcy (bo chyba tak można określić kogoś kto ma prawomocny wyrok) A były wójt ma wyrok prawomocny za ustawienie przetargu czy coś takiego... W każdym razie nadeszły lepsze czasy. Można składać CV ?

Dociekliwy 20.08.2021 14:33
Ale konkursy na tzw. wolne stanowiska ogłasza nowy wójt, a stary czyli skwarło nikogo nie szukał. Po prostu stary sobie radził dobrze i robota szła do przodu, a nowy sobie nie radzi i szuka pracowników. Bo jak rozumiem to niby braki są od czasu skwarły.

Bart 20.08.2021 16:26
A ja czytając artykuł zwróciłem uwagę na informacje nowego wójta ""Obejmując urząd wójta gminy Wejherowo spotkałem się z niedoborem kadr.; to znaczy że te braki to właśnie pozostałość po byłym wojcie S.

Dociekliwy. 20.08.2021 16:57
No tak, ale z tego co zauważyłem jako mieszkaniec, to inwestycje za starego wójta były realizowane praktycznie w całej gminie: kanalizacja, drogi, place zabaw, sale sołeckie, rozbudowa i budowa szkół. Na te wydatki szła gruba kasa, dziesiątki milionów złotych i nikt się nie pytał ilu ludzi pracuje na gminie. A teraz mieszkańcy mają się podniecać otwartymi drzwiami do urzędu i oszczędnościami 10 tys złotych i należy współczuć nowemu wójtowi że nie może znaleźć pracowników. O czym my rozmawiamy ?

Mieszkaniec 20.08.2021 15:14
"nikt uczciwy nie chciał pracować pod wodzą przestępcy" to znaczy ci którzy z byłym wójtem pracowali to nieuczciwi lub byli zmuszani do pracy pomimo swej uczciwości ?

Bart 20.08.2021 16:23
Absolutnie nie chciałem nikogo urazić. Przepraszam. Oczywiście, że też są uczciwi. Tylko nie dziwi mnie, że nikt nie składał podania, słysząc kto miałby wówczas mieć pieczę nad nowo przyjętymi pracownikami. Tak sądzę...

resortowy 20.08.2021 12:27
po co piszecie te bzdury! to co się dzieje w tym urzędzie to skandal! nie ma ludzi do pracy, nie ma poszanowania dla pracowników. wszystko to sciema a nowa sekretarz przypadkowo Thiel pokazuje na czym polega mobbing w praktyce!

Ciekawski 20.08.2021 13:31
Takie małe pytanko, czy pani Thiel to jest żona pana ze starostwa z Wspólnego Powiatu ? A gdzie wcześniej ta pani pracowała i dlaczego tam nie pracuje ?

Ja 20.08.2021 21:47
Oczywiscie że to ta sama niedlugo zostanie w urzedzie wojt i sekretarz. POWODZENIA

Nie robić z ludzi idiotów. 20.08.2021 11:59
Generalnie gmina ruszyła z kopyta. Super, są już identyfikatory, nie będzie już mobbingu i są pierwsze oszczędności, zostały otwarte drzwi. Jak zostaną kupione tańsze wkłady do długopisów i ołówki albo lepszy papier toaletowy to będzie prawdziwe szaleństwo. Wtedy należy przygotować duży materiał najlepiej w telewizji ogólnopolskiej i się tym pochwalić.

Anka 20.08.2021 12:10
Można siedzieć w zamnkięciu i działać potajmenie ...a można zaczynać nawet od kwestii wydaje się małych, ale w skali roku znaczących. Drzwi to nie kwestia oszczędności (jak można przeczytać w pismie wyżej) tylko otwartości i pozytywnego nastawienia do przychodzących mieszkańców.

Anka 20.08.2021 11:59
Bravo panie Przemku. Od razu widać, ze odpowoedni człowiek na odpowiednim miejscu. Już samo otwarcie drzwi na wejsciu jest plusem, a nie wieczne czekanie w tym małym pudełkowym pomieszczeniu i pracownicy, którzy schodzili w tempie żólwia...

Jola 20.08.2021 14:03
Ja też to zauważyłam Wkurzało mnie czekanie w tym przedsionku

Pawel 20.08.2021 11:24
Drogi Obywatelu, chyba długo nie byłeś na BIPie. W protokołach z sesji od dłuższego czasu jest taka wzmianka- cytuję: "Informację z działalności w okresie międzysesyjnym przedstawił Wójt- H.Skwarło, informując m.in. o wydanych zarządzeniach, odwiedzinach u Jubilatów z Gminy Wejherowo oraz najważniejszych wydarzeniach w Gminie Wejherowo w okresie międzysesyjnym. Następnie wójt odczytał sprawozdania referatów z działalności międzysesyjnej". Bez załączania sprawozdania do protokołu.

Obywatel 19.08.2021 19:52
Za czasów p. Skwarły sprawozdania z okresu międzysesyjnego były załączane do protkołu z sesji i były umieszczane na bipie. Panie wójcie, o co tu chodzi ?

Mieszkaniec Sopieszyna 19.08.2021 18:32
Jeżeli wójt mówi, że będzie punkt konsultacyjny dotyczący "czystego powietrza" 2 razy w tygodniu, to powinien powiedzieć w które dni i w jakich godzinach. Nie mówi o tym bo po prostu nie wie.

Mieszkanka Sopieszyna 20.08.2021 09:49
He he Powiedzial, ze rusza od września... No to spoko, napewno się dowiesz....Szukanie dziury w całym ;-)

Pusia 19.08.2021 16:06
Jest się czym chwalić... na wydruku materiałów międzysesyjnych zaoszczędzi (mało) a na identyfikatory wyda kasę. Przecież przed wejściem do poszczególnych referatów były tabliczki z imieniem i nazwiskiem pracownika. Po co te identyfikatory? Próba kreatywności na siłę przy braku skromności... nie dziwię się że nie ma chętnych do pracy

Obywatelka 19.08.2021 06:51
Witam, a co z obietnicami przedwyborczymi? Zdeklarował się Pan publicznie sprawie usprawnień dla poszczególnych wsi. Panie Wójcie Kąpino czeka na usprawnienia komunikacyjne.

Tak na serio 19.08.2021 12:53
Obywatelka wszystko gra? Przecież jest wójtem 2 msc. Na pewne rozwiazania niezbędny jest czas. Co można to można wdrozyć odrazu, a niektóre decyzje sa niezależne i wymagają uzgodnień komuniakcyjnych z odpowiednimi instytucjami.... Poprzednia wladza tyle lat nie zdązyła. a od Kiedrowskiego odrazu oczekuje się rozwiązań? Dajmy mu trochę czasu.

Obywatelka 19.08.2021 14:21
U mnie ?? nie gra. Może " tak na serio " zorganizujesz lepszą komunikację miejską dla dzieci od nowego roku szkolnego? Widzę, że jesteś nie zorientowany w temacie, jak byś był to "tak na serio" to wiedziałbyś/łabyś jaki to jest problem i od ilu lat jest zgłaszany.

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: AngelaTreść komentarza: Co robicie? Nic nie zrobiliście oprócz parkingu dla mieszkańców , bo już od ponad dwóch tygodni nikogo z pracowników budowy nie ma i nic nie jest robioneData dodania komentarza: 28.07.2022, 16:15Źródło komentarza: Trwa przebudowa terenu pomiędzy ul. Strzelecką a Kalwaryjską [WIDEO]Autor komentarza: BieddaaTreść komentarza: Biedne sklepy i właściciele, dlaczego zamknięte są sklepy za granicą, niech tam też otworzą w niedzieleData dodania komentarza: 09.07.2022, 00:28Źródło komentarza: Biedronki placówkami medycznymi? Pracownicy mówią o roboczych niedzielachAutor komentarza: żonaTreść komentarza: jaki mąż?????Data dodania komentarza: 19.06.2022, 05:59Źródło komentarza: Film o Annie Przybylskiej. Znamy datę premiery i wiemy, kto w nim wystąpiAutor komentarza: HctTreść komentarza: Współczuje rodzicom, ale pieniądze i brak czasu rodziców tak owocujeData dodania komentarza: 24.05.2022, 06:05Źródło komentarza: On ma 16, ona 14 lat. Policja szuka tych nastolatkówAutor komentarza: ElizaTreść komentarza: Napiszcie artykuł na temat opłat czynszu, media, dla osób, które chciały by przyjąć rodzinę z Ukrainy. Rząd ogłosił pomoc 40 zł, a to za mało informacji. Pokrycie jakich kosztów zawiera ta kwota. Co z tym, że mize ktoś udostępnić czasowo mieszkanie np 5 miesięcy.. To trudne, ale potrzebne tematy. Podobno nikt jeszcze nie dostał żadnej bawet zaliczki, na koszty utrzymania tych rodzin. Rzrba podejść do sprawy poważnie i wszystko wszystkim wyjaśnić. Chcemy pomagać, ale musimy płacić za prąd, wodę, gaz i czynsz.Data dodania komentarza: 08.05.2022, 04:25Źródło komentarza: W powiecie wejherowskim jest ponad 4 tysiące uchodźcówAutor komentarza: BasiaTreść komentarza: Pięknie, dobrze, że ocalono ten budynekData dodania komentarza: 12.04.2022, 12:16Źródło komentarza: EkoFabryka w konkursie „Modernizacja Roku – budowa XXI wieku” [ZDJĘCIA]
Reklama