wtorek, 27 września 2022 13:43
Reklama

Płatne parkingi. Przypominamy od 1 marca zmiany w Wejherowie

Przypominamy, że od 1 marca obowiązuje opłata za parkowanie w miejscach usytuowanych na terenie parkingu koło Cedronu przy ulicy Wałowej oraz PZU między ulicą Dworcową a Sobieskiego.
Płatne parkingi. Przypominamy od 1 marca zmiany w Wejherowie

W Wejherowie poszerzona została strefa płatnego parkowania. Zmieniono także stawki opłat, które na tym samym poziomie pozostawały od 16 lat. Zmiany obowiązują od 1 marca br. 
Opłaty wprowadzono na niestrzeżonych gminnych parkingach w Wejherowie zlokalizowanych poza pasem drogowym:
● na parkingu pomiędzy ul. Dworcową a ul. Sobieskiego (za PZU),
● na parkingu pomiędzy Parkiem Cedron a ul. Wałową,
● na parkingu przy ul. Wałowej (teren po wyburzonym sklepie Domator).
 Opłaty za postój pojazdów w pasie drogowym dróg publicznych oraz na  niestrzeżonych gminnych parkingach w Wejherowie wynoszą: 
● opłata minimalna za parkowanie do 30 min - 1,00 zł,
● opłata za postój pojazdu za pierwszą godzinę postoju - 2,00 zł,
● opłata za postój pojazdu za drugą godzinę postoju - 2,40 zł,
● opłata za postój pojazdu za trzecią godzinę postoju - 2,80 zł,
● opłata za postój pojazdu za czwartą godzinę postoju i następne - 2,00 zł.


 
Opłaty abonamentowe uprawniające do postoju pojazdów samochodowych:
● miesięczne w wysokości 80 zł od jednego pojazdu,
● całodniowe w wysokości 15 zł od jednego pojazdu.
 
Opłata za nieopłacony postój pojazdów wynosi 200 zł. Opłaty będą pobierane w dni robocze: od poniedziałku do piątku włącznie w godzinach od 9.00 do 17.00 Za parkowanie w soboty, niedziele i dni świąteczne opłaty nie będą pobierane. Przypominamy również, że osoby niepełnosprawne nie będą musiały płacić za postój pojazdów na płatnych parkingachZgodnie z uchwałami Rady Miasta w Wejherowie osoby niepełnosprawne mają darmowe parkowanie w strefie płatnej tylko na wyznaczonych miejscach dla niepełnosprawnych.

 

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zenek 11.09.2022 13:54
Złodzieje.

Zbyszek 16.12.2021 21:20
W tej sytuacji nie ma sensu zwalniać niepełnosprawnych z opłaty za miejsce dla niepełnosprawnych bo niektórzy niepełnosprawni stawiają auta na kilka godzin a reszta i tak musi płacić.

Reklamapromienniki
Komentarze
Autor komentarza: hipokryzjaTreść komentarza: papierosy i alkohol ceny w góręData dodania komentarza: 18.09.2022, 12:52Źródło komentarza: Droższe papierosy i alkohol. Rząd szuka pieniędzy i drenuje kieszenie PolakówAutor komentarza: PRAWILNIAK W BENIETreść komentarza: 18 tys zł drewna w bagażniku Seicento? Jaja sobie robicie? Co do artykułu ludzie którzy kradną żeby przeżyć powinni być tylko upominani a tych co kradną dla zarobku zamykaćData dodania komentarza: 13.09.2022, 17:13Źródło komentarza: Do lasu wrócili złodzieje. Kradną drewno opałowe, bo nie ma węglaAutor komentarza: KluczakTreść komentarza: No i fajnie :( :( :( Nie dość, że się wykosztowałam na pompę ciepła, to teraz jeszcze na prądzie nie zaoszczędzę ( bo raczej więcej zużyję przy włączonej pompie). Trzeba było przy kaflaku zostać i palić byle czym !!! No, wiadomo, że oponami nie wolno !!!Data dodania komentarza: 12.09.2022, 17:19Źródło komentarza: Pieniądze dla oszczędnych. Zużyjesz mniej energii, czeka cię nagrodaAutor komentarza: AdaśTreść komentarza: Nie to nie jest zupełnie nowa mowa nienawiści i Bardzo mnie cieszy to że coś takiego istnieje i POWINNO BYĆ WIĘCEJ BW POLSCE TAKICH INSTYTUCJI KTÓRE ZAJMUJĄ SIĘ HEJTEM koniec kropkaData dodania komentarza: 12.09.2022, 17:02Źródło komentarza: W Polsce to zupełna nowość. Można ubezpieczyć dziecko od hejtuAutor komentarza: ZenekTreść komentarza: Złodzieje.Data dodania komentarza: 11.09.2022, 13:54Źródło komentarza: Płatne parkingi. Przypominamy od 1 marca zmiany w WejherowieAutor komentarza: KipiczyTreść komentarza: Nie zliczę ile błędów jest w tym artykule, aż sie niemiło czyta. PozdrawiamData dodania komentarza: 09.09.2022, 17:23Źródło komentarza: Głupia zabawa nastolatków. Mogło dojść do tragedii
Reklama