Spotkania on-line to nowa bezpieczna forma spotkań z dziećmi, podczas trwającej pandemii. Policjanci, wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji, rozpoczęli prowadzenie zajęć za pośrednictwem internetu. Dlatego też w piątek już po raz kolejny, odbyły się dwie lekcje internetowe z uczniami klas pierwszych w ramach projektu „Uczę się bezpieczeństwa-Bezpieczne ferie". Policjantka podczas lekcji rozmawiała z dziećmi o bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych. Omówiła zasady bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. W szczególności opowiedziała dzieciom, jakie miejsca należy wybierać do zabawy, a także wskazywała gdzie, może być niebezpiecznie. Przypomniała, że powinni być zawsze z kimś dorosłym, kto im pomoże wybrać bezpieczne miejsce do zjazdów na sankach. Dzieci dowiedziały się, że zabronione i bardzo niebezpieczne jest wchodzenie na zamarznięte jeziora, sadzawki i stawy, i że do jazdy na łyżwach najlepsze jest lodowisko. Poruszony został temat rzucania śnieżkami i zasad bezpieczeństwa z tym związany. Nie zabrakło także informacji o bezpieczeństwie pieszych. Mundurowa przypomniała uczniom, że zabronione są zabawy w pobliżu ulicy, gdyż może dojść do wypadku.Na zakończenie dzieci zadawały pytania na różne tematy.
Reklama
Policyjna profilaktyka on-line. „Uczę się bezpieczeństwa"
Policjantka z wejherowskiej komendy w ramach prowadzonych działań profilaktycznych pn. „Uczę się bezpieczeństwa- Bezpieczne ferie", spotkała się on-line z uczniami Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie po to, aby przypomnieć pierwszoklasistom o bezpiecznym zachowaniu na drodze oraz jak być bezpiecznym podczas ferii zimowych.
- KPP Wejherowo
- 14.12.2020 13:10 (aktualizacja 11.08.2023 09:58)

Autor: Zdj: KPP Wejherowo
Data dodania:
14.12.2020 13:10
Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Nordowy Kaszub
Treść komentarza: Interesująca wystawa. Ładne miejsce. Ciekawa relacja. Jedna tylko drobna nieścisłość: JPP urodził się w Czarnkowie. Ale w Wejherowie mieszka "od zawsze", więc nie ma sensu poprawiać. Zachęcam do zwiedzania wszystkich wystaw w WCK
Data dodania komentarza: 21.09.2025, 06:42
Źródło komentarza: Komiksowo i Jubileuszowo – popkultura w czerni i biel
Autor komentarza: Bożena
Treść komentarza: Dzień dobry, czy obowiązują zapisy, jakieś wpisowe? nic na ten temat nie doczytałam.
Data dodania komentarza: 16.05.2025, 08:41
Źródło komentarza: Bieg i marsz dla dobra – charytatywna akcja w Bolszewie!
Autor komentarza: Andre
Treść komentarza: Teodora Bolduana ujęto w obławie 14 września
Data dodania komentarza: 12.05.2025, 20:28
Źródło komentarza: Obelisk Teodora Bolduana. W 82 rocznicę śmierci
Autor komentarza: fan
Treść komentarza: fajne
Data dodania komentarza: 28.01.2025, 20:10
Źródło komentarza: Artystyczny relaks
Autor komentarza: Adam
Treść komentarza: Brzmi ciekawie, chętnie przeczytam
Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:55
Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii
Autor komentarza: szubazdolka
Treść komentarza: Elegancka recenzja. Podobnie jak książka, którą już miałem okazję przedpremierowo poznać. Ciekawa przygoda :)
Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:54
Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze