niedziela, 28 czerwca 2026 23:01
Reklama

NIE dla dewastacji i alkoholowych libacji

Od początku roku blisko 60 interwencji a wszystkie związane z nadmiernym spożywaniem alkoholu. We wiacie przy ulicy Konopnickiej coraz częściej dochodzi do aktów wandalizmu i chuligańskich zachowań....
NIE dla dewastacji i alkoholowych libacji

Autor: Monitoring SM Wejherowo

Zdecydowane nie dla picia alkoholu w miejscach publicznych, a zwłaszcza gdy jest to związane z zakłócaniem spokoju i porządku oraz ciszy nocnej. Niestety coraz częściej dochodzi do takich incydentów i to w miejscu, które społeczność wybrała w ramach Budżetu Obywatelskiego.  Spora grupa młodych ludzi urządza sobie w wiacie przy ulicy Konopnickiej w Wejherowie  libacje

"Ta altana służy mieszkańcom również w innych celach, nie koniecznie tych tak bardzo 'imprezowych' jak wieczorne spotkania młodzieży. Straż miejska bardzo często kontroluje to miejsce. Mamy wiele interwencji. Ni, ale  jest to nasza społeczność wejherowska..."  - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

I tu rodzi się pytanie czy na takie akty wandalizmu godzi się wejherowska społeczność? Kilka tygodni wcześniej altanka została zdewastowana. Na pewno takich zachowań nie popiera ich wejherowska policja, straż miejska i władze miasta. Toteż to miejsce objęte zostało specjalnym nadzorem.

"Nie pierwszy raz podejmujemy tam interwencje. Od początku roku było ich prawie 60. Wszystkie są spowodowane tym, że spożywany jest tam w nadmiernych ilościach alkohol (...) Wiata ta była już kilkukrotnie dewastowana. Sprawcy po wypiciu alkoholu próbowali zniszczyć butelkami urządzenia postawione wokół altany i wyrwali elementy drewniane wokół niej." - powiedział Zenon Hinca komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

W trakcie ostatniej interwencji w altanie znajdowało się 15 osób spożywających alkohol.

Altanka przy ulicy Konopnickiej powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego...ale chyba nie w tym celu społeczność osiedla Konopnicka glosowała na realizacje projektu. Z uwagi na  powtarzającą się sytuacje spożywania alkoholu oraz jej dewastacji - przyszłość altanki staje pod znakiem zapytania?

"Nigdy żadna inwestycja czy to miejska czy to wybrana w Budżecie Obywatelskim nie powinna służyć takim celom, jak tam w tej chwili  mają miejsce. Z tym nie należy nawet dyskutować (...) Są wzmożone patrole straży miejskiej połączone z policją. Są wystawiane mandaty. Zaczęliśmy od upomnień. Skutek jest niewielki, ale to nie oznacza, że się wycofamy." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Wiele zależy od postawy społecznej... A o tym, że można podobny projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego utrzymać w porządku i ładzie świadczy chociażby altana na osiedlu Fenikowskiego.  Zadbana i nie dewastowana...

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Nordowy Kaszub Treść komentarza: Interesująca wystawa. Ładne miejsce. Ciekawa relacja. Jedna tylko drobna nieścisłość: JPP urodził się w Czarnkowie. Ale w Wejherowie mieszka "od zawsze", więc nie ma sensu poprawiać. Zachęcam do zwiedzania wszystkich wystaw w WCK Data dodania komentarza: 21.09.2025, 06:42 Źródło komentarza: Komiksowo i Jubileuszowo – popkultura w czerni i biel Autor komentarza: Bożena Treść komentarza: Dzień dobry, czy obowiązują zapisy, jakieś wpisowe? nic na ten temat nie doczytałam. Data dodania komentarza: 16.05.2025, 08:41 Źródło komentarza: Bieg i marsz dla dobra – charytatywna akcja w Bolszewie! Autor komentarza: Andre Treść komentarza: Teodora Bolduana ujęto w obławie 14 września Data dodania komentarza: 12.05.2025, 20:28 Źródło komentarza: Obelisk Teodora Bolduana. W 82 rocznicę śmierci Autor komentarza: fan Treść komentarza: fajne Data dodania komentarza: 28.01.2025, 20:10 Źródło komentarza: Artystyczny relaks Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Brzmi ciekawie, chętnie przeczytam Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:55 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii Autor komentarza: szubazdolka Treść komentarza: Elegancka recenzja. Podobnie jak książka, którą już miałem okazję przedpremierowo poznać. Ciekawa przygoda :) Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:54 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii
Reklama
Reklama