środa, 24 czerwca 2026 19:08
Reklama

Wejherowskie pielęgniarki wśród najlepszych w kraju. Innowacyjne praktyki

Zespół pielęgniarski Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie (Szpitale Pomorskie sp. z o.o.) zajął II miejsce w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku 2019, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie pod patronatem Ministerstwa Zdrowia oraz Prezesa Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Konkurs dotyczył wyłonienia dobrych i innowacyjnych praktyk w zakresie opieki pielęgniarskiej, służących poprawie jakości i bezpieczeństwa pacjenta.
Wejherowskie pielęgniarki wśród najlepszych w kraju. Innowacyjne praktyki

Zarząd Koła Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, działającego przy szpitalu w Wejherowie zgłosił do konkursu projekt pn. „Standaryzacja opieki pielęgniarskiej z zastosowaniem Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej ICNP we wszystkich obszarach i na wszystkich oddziałach.”, który od 2015 r. pod kierunkiem dr Beaty Wieczorek-Wójcik, dyrektor ds. pielęgniarstwa stosowany jest przez zespół pielęgniarski na wszystkich 18 oddziałach szpitala w Wejherowie: Otolaryngologii, Okulistyce, Urologii, Neurologii i Udarowym, Chorób Wewnętrznych, Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej, Kardiochirurgii, Ortopedii, Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Chirurgii Dziecięcej, Położnictwie, Neonatologii, Ginekologii, Patologii Ciąży, Intensywnej Terapii, Pediatrii, Chorób Płuc i Rehabilitacji Kardiologicznej.

"Głównym odbiorcą innowacji są nasi pacjenci przebywający na oddziałach szpitalnych. Oprócz pacjentów, beneficjentem innowacji jest również kadra pielęgniarek i położnych oraz kadra zarządzająca w pielęgniarstwie, bowiem jednolity system planowania i dokumentowania opieki  ułatwia i systematyzuje proces pielęgnowania oraz pozwala na określenie zakresu pożądanej i zrealizowanej opieki pielęgniarskiej." - powiedziała Beata Wieczorek-Wójcik z wejherowskiego szpitala.

Wdrożenie standaryzacji opieki z zastosowaniem ICNP® w całym szpitalu wymagało zaangażowania liderów na poziomie osób zarządzających opieką oraz praktyków klinicznych reprezentujących obszary zachowawcze, zabiegowe, pediatryczne i intensywnej opieki oraz wzajemnego zgrania oraz zaufania do liderów, którzy są również koordynatorami koła PTP działającego przy Szpitalu. Przewodniczącym Koła PTP  jest Szymon Bielicki, Z-cą Przewodniczącego Beata Wieczorek-Wójcik, pozostali członkowie Zarządu: Małgorzata, Hir, Magdalena Dykas-Rogalewska, Barbara Gajewska.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Nordowy Kaszub Treść komentarza: Interesująca wystawa. Ładne miejsce. Ciekawa relacja. Jedna tylko drobna nieścisłość: JPP urodził się w Czarnkowie. Ale w Wejherowie mieszka "od zawsze", więc nie ma sensu poprawiać. Zachęcam do zwiedzania wszystkich wystaw w WCK Data dodania komentarza: 21.09.2025, 06:42 Źródło komentarza: Komiksowo i Jubileuszowo – popkultura w czerni i biel Autor komentarza: Bożena Treść komentarza: Dzień dobry, czy obowiązują zapisy, jakieś wpisowe? nic na ten temat nie doczytałam. Data dodania komentarza: 16.05.2025, 08:41 Źródło komentarza: Bieg i marsz dla dobra – charytatywna akcja w Bolszewie! Autor komentarza: Andre Treść komentarza: Teodora Bolduana ujęto w obławie 14 września Data dodania komentarza: 12.05.2025, 20:28 Źródło komentarza: Obelisk Teodora Bolduana. W 82 rocznicę śmierci Autor komentarza: fan Treść komentarza: fajne Data dodania komentarza: 28.01.2025, 20:10 Źródło komentarza: Artystyczny relaks Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Brzmi ciekawie, chętnie przeczytam Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:55 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii Autor komentarza: szubazdolka Treść komentarza: Elegancka recenzja. Podobnie jak książka, którą już miałem okazję przedpremierowo poznać. Ciekawa przygoda :) Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:54 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii
Reklama
Reklama