środa, 24 czerwca 2026 22:34
Reklama

Województwo pomorskie. Wspólne odprawianie nabożeństw...

Ze względu na stan epidemii w Polsce metropolita gdański zawiesił wspólnie odprawiane nabożeństwa. Korzystając ze współczesnych środków społecznego przekazu, duszpasterze zapraszają do wspólnej modlitwy.
Województwo pomorskie. Wspólne odprawianie nabożeństw...

Autor: Zdj: Lilii Wilczyńska

W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę (por. www.gov.pl).

Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich Polaków Abp Sławoj Leszek Głodź zaapelował do Rodaków o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia.

Jednocześnie zachęcił wszystkich wiernych do łączenia się w modlitwie ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.

W związku z trwającym stanem epidemii raz jeszcze pragnę przypomnieć o konieczności ograniczenia liczby wiernych uczestniczących w zgromadzeniach religijnych według wskazań organów państwowych i służb sanitarnych. Wciąż apeluję – szczególnie do osób starszych - POZOSTAŃMY W DOMU! W duchu miłości bliźniego i w zgodnej opinii ekspertów to najskuteczniejszy sposób na zahamowanie rozprzestrzeniania się epidemii. Udzielona przeze mnie dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej zostaje przedłużona.” – napisał Abp Sławoj Leszek Głódź.

W wejherowskim Sanktuarium Pasyjno – Maryjnym odbywa się adoracja najświętszego Sakramentu i dyżur spowiedziowy od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 – 19.00. . Przełożeni klasztoru proszą, aby osoby przychodzące na adorację o zwracanie uwagi na to, żeby nie gromadziło się tam więcej niż 5 osób.

Uczestnicząc w Liturgii - nie zanurzamy dłoni w wodzie poświęconej przy wejściu i wyjściu ze świątyni. Znak Pokoju przekazujemy sobie przez skinięcie głową - nie podając sobie rąk.

 

 

Przykład niedzielnych Mszy św. transmitowanych w publicznych środkach przekazu:

7.00 – TVP 1 z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach

7.00 – Radio Plus z Bazyliki św. Brygidy w Gdańsku

9.00 – Polskie Radio (Program Pierwszy) i Radio Maryja z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie

9.30 – Telewizja TRWAM z Jasnej Góry

10.00 - z Archikatedry Oliwskiej w Gdańsku na stronie internetowej "Gościa Gdańskiego" - www.gdansk.gosc.pl

11.00 – TVP 1 z Jasnej Góry

11.30 - Radio Plus z Archikatedry św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela w Lublinie

12.00 – Radio Gdańsk z kościoła św. Elżbiety w Gdańsku dla polskich marynarzy i rybaków oraz rodaków poza granicami kraju

13.00 – TVP POLONIA z sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej - bazyliki pw. Wniebowzięcia NMP w Rzeszowie

20.00 - z Archikatedry Oliwskiej w Gdańsku na stronie internetowej "Gościa Gdańskiego" - www.gdansk.gosc.pl

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Nordowy Kaszub Treść komentarza: Interesująca wystawa. Ładne miejsce. Ciekawa relacja. Jedna tylko drobna nieścisłość: JPP urodził się w Czarnkowie. Ale w Wejherowie mieszka "od zawsze", więc nie ma sensu poprawiać. Zachęcam do zwiedzania wszystkich wystaw w WCK Data dodania komentarza: 21.09.2025, 06:42 Źródło komentarza: Komiksowo i Jubileuszowo – popkultura w czerni i biel Autor komentarza: Bożena Treść komentarza: Dzień dobry, czy obowiązują zapisy, jakieś wpisowe? nic na ten temat nie doczytałam. Data dodania komentarza: 16.05.2025, 08:41 Źródło komentarza: Bieg i marsz dla dobra – charytatywna akcja w Bolszewie! Autor komentarza: Andre Treść komentarza: Teodora Bolduana ujęto w obławie 14 września Data dodania komentarza: 12.05.2025, 20:28 Źródło komentarza: Obelisk Teodora Bolduana. W 82 rocznicę śmierci Autor komentarza: fan Treść komentarza: fajne Data dodania komentarza: 28.01.2025, 20:10 Źródło komentarza: Artystyczny relaks Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Brzmi ciekawie, chętnie przeczytam Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:55 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii Autor komentarza: szubazdolka Treść komentarza: Elegancka recenzja. Podobnie jak książka, którą już miałem okazję przedpremierowo poznać. Ciekawa przygoda :) Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:54 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii
Reklama
Reklama