czwartek, 25 czerwca 2026 07:23
Reklama

"Świeć Się z Energą". Zagłosuj na Wejherowo

Zapraszamy do udziału w kolejnym plebiscycie "Świeć Się z Energą" i głosowania na iluminacje świąteczne w Wejherowie zgłoszone w ramach konkursu "Świetlna stolica Polski" oraz "Świeć się".
"Świeć Się z Energą". Zagłosuj na Wejherowo

Plebiscyt "Świeć sie z Energą" to coroczna akcja nagradzająca najpiękniejsze iluminacje świąteczne w Polsce, podczas której tysiące Polaków poprzez głosowanie wybiera najpiękniej rozświetlone miasta.

W konkursach organizowanych pod patronatem Grupy Energa mogą wziąć także udział indywidualni miłośnicy fotografii. Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 279 tys. zł, w tym 200 tys. zł dla najlepszych miast z przeznaczeniem na cele charytatywne (50 tys. zł dla głównego zwycięzcy, 160 tys. dla zwycięzców wojewódzkich i 79 tys. - na nagrody indywidualne).

Za zwycięstwo w I etapie na szczeblu województwa Wejherowo już 3-krotnie zdobywało nagrody w postaci sprzętu AGD wartości 10 tys. zł przekazywane decyzją Prezydenta Miasta Wejherowa dla stowarzyszeń prowadzących działalność charytatywną i społeczną. Wśród dotychczas nagrodzonych podmiotów w Wejherowie znaleźli się: Stowarzyszenie Przyjaciół Rodziny, Hufiec ZHP im. Partyzantów Kaszubskich, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Kuchnia św. Franciszka przy Klasztorze OO. Franciszkanów oraz Dom Zgromadzenia Sióstr Albertynek (przytułek dla bezdomnych).

Jak będzie w tym roku, zależy głównie od internautów, którzy mają prawo głosować na miasta, a także na indywidualnych autorów zdjęć w kilku kategoriach w tym: Mój Dom, Moi Bliscy, Moje Miasto, Moja ulubiona Szopka, Moja iluminacja.

Trwająca kilka tygodni zabawa nie tylko inspiruje i zachęca Polaków do świątecznego dekorowania swoich domów i miast, czy uwieczniania ich na zdjęciach, ale też udowadnia, że tego typu rywalizacja może także mieć na celu pomoc potrzebującym.

W zabawie może wziąć udział każdy, poprzez oddanie głosu na najpiękniej rozświetloną miejscowość w „Plebiscycie Miast” atakże zdjęcia indywidualne. Do konkursu fotograficznego można zgłaszać swoje zdjęcie oraz głosować na inne niebanalne kadry. Konkursy podzielone są na etapy regionalny i ogólnopolski.

Współorganizatorem plebiscytu wspólnie z Energa Sp. z o.o. jest Super Express. Więcej informacji na temat akcji znajduje się na stronie: www.SwiecSie.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Nordowy Kaszub Treść komentarza: Interesująca wystawa. Ładne miejsce. Ciekawa relacja. Jedna tylko drobna nieścisłość: JPP urodził się w Czarnkowie. Ale w Wejherowie mieszka "od zawsze", więc nie ma sensu poprawiać. Zachęcam do zwiedzania wszystkich wystaw w WCK Data dodania komentarza: 21.09.2025, 06:42 Źródło komentarza: Komiksowo i Jubileuszowo – popkultura w czerni i biel Autor komentarza: Bożena Treść komentarza: Dzień dobry, czy obowiązują zapisy, jakieś wpisowe? nic na ten temat nie doczytałam. Data dodania komentarza: 16.05.2025, 08:41 Źródło komentarza: Bieg i marsz dla dobra – charytatywna akcja w Bolszewie! Autor komentarza: Andre Treść komentarza: Teodora Bolduana ujęto w obławie 14 września Data dodania komentarza: 12.05.2025, 20:28 Źródło komentarza: Obelisk Teodora Bolduana. W 82 rocznicę śmierci Autor komentarza: fan Treść komentarza: fajne Data dodania komentarza: 28.01.2025, 20:10 Źródło komentarza: Artystyczny relaks Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Brzmi ciekawie, chętnie przeczytam Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:55 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii Autor komentarza: szubazdolka Treść komentarza: Elegancka recenzja. Podobnie jak książka, którą już miałem okazję przedpremierowo poznać. Ciekawa przygoda :) Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:54 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii
Reklama
Reklama