piątek, 26 czerwca 2026 06:59
Reklama

Obszar Metropolitalny. Hildebrandt i Lisius w zarządzie...

Walne Zebranie Członków Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot wybrało władze Stowarzyszenia na kadencję 2018-2023. Prezesem Zarządu wybrany został ponownie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Stanowiska wiceprezesów piastować będą nadal prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt został wybrany do zarządu, zaś skarbnikiem została Gabriela Lisius starosta wejherowski.
Obszar Metropolitalny. Hildebrandt i Lisius w zarządzie...

Autor: UM Wejherowo

Decyzją zgromadzenia Zarząd Stowarzyszenia składać się będzie z 12 członków,  reprezentujących samorządy z wszystkich powiatów Obszaru Metropolitalnego. 

Członkami Zarządu na 5-letnią kadencję zostali wybrani:

 Paweł Adamowicz, Prezes Zarządu, Prezydent Gdańska.

Walne Zebranie Członków zaakceptowało propozycję Prezydenta Gdańska, aby funkcja prezesa Obszaru Metropolitalnego miała charakter rotacyjny (zmiana co rok). 
• Wojciech Szczurek, Wiceprezes Zarządu, Prezydent Gdyni,
• Jacek Karnowski, Wiceprezes Zarządu, Prezydent Sopotu,
• Gabriela Lisius, Skarbnik, Starosta Wejherowski,
• Krzysztof Hildebrandt, Członek Zarządu, Prezydent Wejherowa,
• Mirosław Pobłocki, Członek Zarządu, Prezydent Tczewa (powiat tczewski),
• Jacek Michalski, Członek Zarządu, Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego (powiat nowodworski),
• Marek Zimakowski, Wójt Przywidza (powiat gdański),
• Bogdan Łapa, Starosta Kartuski (powiat kartuski),
• Jarosław Białk, Starosta Pucki (powiat pucki),
• Mirosław Czapla, Starosta Malborski (powiat malborski),
• Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski (powiat lęborski).

Członkami Komisji Rewizyjnej zostali:

• Janusz Goliński, Przewodniczący Komisji, Wójt Gminy Cedry Wielkie,
 Michał Pasieczny, Zastępca Przewodniczącego Komisji, Burmistrz Rumi,
• Mieczysław Gołuński, Burmistrz Kartuz,
• Janusz Wróbel, Burmistrz Pruszcza Gdańskiego,
• Bogusława Engelbrecht, Wójt Gminy Linia.

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot OMG-G-S (dawniej: Gdański Obszar Metropolitalny) to powołane 15 września 2011 roku stowarzyszenie samorządowe mające na celu zacieśnienie współpracy i doprowadzenie do harmonijnego rozwoju całego obszaru metropolitalnego wokół Gdańska, poprzez jak najlepsze wykorzystanie potencjału miast i gmin członkowskich, z poszanowaniem ich odrębności i specyfiki.

W ramach OMG-G-S działa 57 samorządów, obejmujące łącznie obszar o powierzchni blisko 5,5 tys km kw. (wg powierzchni powiatów: 6,7 tys. km²), zamieszkały przez blisko 1,5 mln mieszkańców.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Nordowy Kaszub Treść komentarza: Interesująca wystawa. Ładne miejsce. Ciekawa relacja. Jedna tylko drobna nieścisłość: JPP urodził się w Czarnkowie. Ale w Wejherowie mieszka "od zawsze", więc nie ma sensu poprawiać. Zachęcam do zwiedzania wszystkich wystaw w WCK Data dodania komentarza: 21.09.2025, 06:42 Źródło komentarza: Komiksowo i Jubileuszowo – popkultura w czerni i biel Autor komentarza: Bożena Treść komentarza: Dzień dobry, czy obowiązują zapisy, jakieś wpisowe? nic na ten temat nie doczytałam. Data dodania komentarza: 16.05.2025, 08:41 Źródło komentarza: Bieg i marsz dla dobra – charytatywna akcja w Bolszewie! Autor komentarza: Andre Treść komentarza: Teodora Bolduana ujęto w obławie 14 września Data dodania komentarza: 12.05.2025, 20:28 Źródło komentarza: Obelisk Teodora Bolduana. W 82 rocznicę śmierci Autor komentarza: fan Treść komentarza: fajne Data dodania komentarza: 28.01.2025, 20:10 Źródło komentarza: Artystyczny relaks Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Brzmi ciekawie, chętnie przeczytam Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:55 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii Autor komentarza: szubazdolka Treść komentarza: Elegancka recenzja. Podobnie jak książka, którą już miałem okazję przedpremierowo poznać. Ciekawa przygoda :) Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:54 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii
Reklama
Reklama