piątek, 26 czerwca 2026 08:08
Reklama

Przeciw wandalom... Nie zgadzaj się na niszczenia

Ostatnio Straż Miejska odnotowuje szereg  wykroczeń związanych z wandalizmem. Sprawcy niszczą świeżo odmalowane elewacje budynków i inne obiekty użyteczności publicznej umieszczając na nich różnego rodzaju gryzmoły, graffiti i nieprzyzwoite słowa.
 Przeciw wandalom... Nie zgadzaj się na niszczenia

Autor: SM Wejherowo

Tak jest między innymi  na budynkach spółdzielczych przy ulicy Gdańskiej. Wandale umieścili swoje gryzmoły na odmalowanych elewacjach. Ponadto wywieszają ogłoszenia oraz plakaty w miejscach do tego nieprzeznaczonych tj, na rurach spustowych, skrzynkach gazowych, energetycznych itp., gdzie po ich działaniu pozostają trwałe ślady.  Są i tacy, którzy w  działaniu wandali nie widzą nic złego. Ich czyny zabronione tłumacza biedą. Obwiniają funkcjonariuszy za ściganie sprawców. Tymczasem trzeba sobie uświadomić, że za działanie tej grupy osób niemałe pieniądze płacą wszyscy podatnicy i wspólnoty mieszkaniowe.  

Należy jedynie dodać, że zgodnie z art. 61 ustawy Prawo budowlane, właściciel lub zarządca obiektu budowlanego jest obowiązany utrzymywać i użytkować obiekt w sposób zgodny z jego przeznaczeniem i wymogami ochrony środowiska oraz utrzymywać go w należytym stanie technicznym i estetycznym, nie  dopuszczając do nadmiernego pogorszenia jego właściwości użytkowych i sprawności fizycznej.  Straż Miejska występuje do zarządców tych obiektów o likwidacje napisów. Ostatnio skierowano 21 takich wystąpień, ale to kosztuje. Cześć obiektów została odmalowana, inne zostaną odnowione na wiosnę.  Za pieniądze przeznaczane na  likwidację  nieprzyzwoitych. napisów oraz gryzmołów na elewacjach, wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie i zarządcy mogliby zrobić coś bardzie pożytecznego, służącego ogółowi mieszkańców. Stąd apel Straży Miejskiej do mieszkańców Wejherowa o współpracę w zakresie likwidacji tego procederu.

Zgłaszajcie państwo każdy zauważony przypadek wandalizmu. Strażnicy będą tych sprawców pociągać do odpowiedzialności karnej, a właściciele obiektów do odpowiedzialności cywilnej za wyrządzone szkody. Tym sposobem uda się wyeliminować proceder,  który szpeci i zaśmieca przestrzeń publiczną pięknego miasta Wejherowa. Dlatego apelujemy i prosimy o zgłaszanie zauważonych przypadków niszczenia naszego wspólnego  mienia pod  tel. 986 lub 58 677-70-40 (czynne całą dobę). A może ktoś, po treści napisu lub graffiti rozpoznaje autora? Prosimy o kontakt.

 

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Jula 01.12.2018 11:31
Elektorat KH ?

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Nordowy Kaszub Treść komentarza: Interesująca wystawa. Ładne miejsce. Ciekawa relacja. Jedna tylko drobna nieścisłość: JPP urodził się w Czarnkowie. Ale w Wejherowie mieszka "od zawsze", więc nie ma sensu poprawiać. Zachęcam do zwiedzania wszystkich wystaw w WCK Data dodania komentarza: 21.09.2025, 06:42 Źródło komentarza: Komiksowo i Jubileuszowo – popkultura w czerni i biel Autor komentarza: Bożena Treść komentarza: Dzień dobry, czy obowiązują zapisy, jakieś wpisowe? nic na ten temat nie doczytałam. Data dodania komentarza: 16.05.2025, 08:41 Źródło komentarza: Bieg i marsz dla dobra – charytatywna akcja w Bolszewie! Autor komentarza: Andre Treść komentarza: Teodora Bolduana ujęto w obławie 14 września Data dodania komentarza: 12.05.2025, 20:28 Źródło komentarza: Obelisk Teodora Bolduana. W 82 rocznicę śmierci Autor komentarza: fan Treść komentarza: fajne Data dodania komentarza: 28.01.2025, 20:10 Źródło komentarza: Artystyczny relaks Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Brzmi ciekawie, chętnie przeczytam Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:55 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii Autor komentarza: szubazdolka Treść komentarza: Elegancka recenzja. Podobnie jak książka, którą już miałem okazję przedpremierowo poznać. Ciekawa przygoda :) Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:54 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii
Reklama
Reklama