piątek, 26 czerwca 2026 09:28
Reklama

Będą działać razem dla Wejherowa. Porozumienie radnych Wolę Wejherowo i Koalicji Obywatelskiej...

Porozumienie i realna współpraca.... Początek nowej kadencji zaobfitował podpisaniem porozumienia Klubu Społecznego Wolę Wejherowo i Koalicji Obywatelskiej Ponad Podziałami. Tym samym zawiązała się silna grupa, której przyświeca jeden cel - dobro Wejherowa.
Będą działać razem dla Wejherowa. Porozumienie radnych Wolę Wejherowo i Koalicji Obywatelskiej...

"...W poczuciu odpowiedzialności za losy wejherowskiego samorządu Radni Miasta Wejherowa z Klubu Społecznego Wolę Wejherowo i Klubu Koalicji Obywatelskiej Ponad Podziałami postanawiają współpracować podczas VIII kadencji Rady Miasta Wejherowa (2018-2023) a także ściśle współdziałać z Prezydentem Miasta Wejherowa Krzysztofem Hildebrandtem" - to fragment oficjalnego porozumienia, które dziś rano podpisali przewodniczący dwóch wspomnianych klubów w obecności zrzeszonych radnych. Tym samym w Radzie Miasta Wejherowa powstała stabilna większość, która zapewni spokojny rozwój miasta bez kłótni i zamieszania.


"Nie będzie jakiegoś chaosu, nie ugrzęźniemy w sporach czy kłótniach, które znamy z naszych okolicznych samorządów. Po wyborach żaden z klubów nie miał samodzielnej większości i rzeczą naturalną było zawarcie koalicji. My kontynuujemy tą współpracę, która miała miejsce w zeszłej kadencji, tylko wprowadziliśmy ją na trochę wyższy poziom. Nadaliśmy jej formę, która będzie czyniła przedsięwzięcie bardziej wiarygodnym i wzbudzała większe zaufanie." - podkreślił Wojciech Kozłowski z klubu Wolę Wejherowo. 


Dzisiaj o godzinie 10.00 pierwsza sesja VIII kadencji. Radni Wole Wejherowo i Koalicji Obywatelskiej Ponad Podziałami od początku podkreślają, że najważniejsza jest współpraca i tego zamierzają się trzymać. Wszystko dla dobra mieszkańców.


"W jakiś sposób postawa większości radnych ewaluowała od opozycji, poprzez luźniejszą współpracę, aż po koalicje. A wszystko po to, żeby po wskazaniu przez mieszkańców, co spotkało każdego radnego 21 października, podjąć realną wspólpracę z prezydentem, pozwalającą jeszcze szybciej rozwijać się miastu." - powiedział Jacek Gafka z Koalicji Obywatelskiej Ponad Podziałami. 


Wspólne porozumienie z Koalicją Obywatelską zawarto nie tylko w  mieście Wejherowo, ale również w powiecie wejherowskim. Tam wspólnie działać postanowili radni Klubu Wspólny Powiat Gabrieli Lisius i Koalicji Obywatelskiej. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Nordowy Kaszub Treść komentarza: Interesująca wystawa. Ładne miejsce. Ciekawa relacja. Jedna tylko drobna nieścisłość: JPP urodził się w Czarnkowie. Ale w Wejherowie mieszka "od zawsze", więc nie ma sensu poprawiać. Zachęcam do zwiedzania wszystkich wystaw w WCK Data dodania komentarza: 21.09.2025, 06:42 Źródło komentarza: Komiksowo i Jubileuszowo – popkultura w czerni i biel Autor komentarza: Bożena Treść komentarza: Dzień dobry, czy obowiązują zapisy, jakieś wpisowe? nic na ten temat nie doczytałam. Data dodania komentarza: 16.05.2025, 08:41 Źródło komentarza: Bieg i marsz dla dobra – charytatywna akcja w Bolszewie! Autor komentarza: Andre Treść komentarza: Teodora Bolduana ujęto w obławie 14 września Data dodania komentarza: 12.05.2025, 20:28 Źródło komentarza: Obelisk Teodora Bolduana. W 82 rocznicę śmierci Autor komentarza: fan Treść komentarza: fajne Data dodania komentarza: 28.01.2025, 20:10 Źródło komentarza: Artystyczny relaks Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Brzmi ciekawie, chętnie przeczytam Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:55 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii Autor komentarza: szubazdolka Treść komentarza: Elegancka recenzja. Podobnie jak książka, którą już miałem okazję przedpremierowo poznać. Ciekawa przygoda :) Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:54 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii
Reklama
Reklama