piątek, 26 czerwca 2026 11:38
Reklama

Rusza budowa hali przy SP nr 5. Podpisano już umowę

W Ratuszu podpisano umowę z wykonawca budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wejherowie. Nowy obiekt będzie funkcjonował juz od marca 2020 roku.
Rusza budowa hali przy SP nr 5. Podpisano już umowę

Autor: Projekt nowego inwestycji przy SP nr 5 w Wejherowie

Wykonawca czyli Zakład Robót Ogólnobudowlanych zobowiązał się wybudować halę w przeciągu 17 miesięcy. Przygotowania do inwestycji trwały ok. 2 lat. Zanim podpisano umowę niezbędne było dopilnowanie wszelkich formalności.

"Trzeba było przygotować dokumentacje, zabezpieczyć środki. (...) Cieszymy się, że teraz podpisujemy umowę. Podpisanie umowy skutkuje tym, że w najbliższym czasie wykonawca wejdzie na teren budowy. " - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.

Budowa hali jest bardzo istotna zarówno dla uczniów jak i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 5. Obecnie funkcjonuje tam jedna, niewielka sala gimnastyczna, ale i tak często zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się na korytarzu.

"Jest to moment bardzo długo wyczekiwany i dzisiaj jest to dzień szczególny, bowiem umowa została podpisana. Działania od bardzo dawna były czynione. Projekt był uzgadniany, wiele rzeczy trzeba było przemyśleć, żeby była hala optymalna dla realizacji naszych potrzeb. Szkoła Podstawowa kształci dzieci od zerówki aż po VIII klasę plus w tej chwili jeszcze III klasa gimnazjum. Jest to bardzo szeroki przekrój wiekowy, więc i zapotrzebowanie większe." - powiedziała Beata Dampc dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie.

Płyta boiskowa będzie miała 1200 metrów kwadratowych. Widownia pomieści około 200 osób.

"Będzie miała wszystkie boiska: do gry w piłkę nożna, do gry w siatkówkę, do gry w koszykówkę, gry w tenisa i do gry w badmintona. Oprócz tego będzie można podzielić halę czyli rozgrywać dwa mecze jednocześnie. Tak zaplanowaliśmy hale, aby stanowiła samodzielny obiekt. Jeżeli szkoła w weekend będzie zamknięta, to hale będzie i tak można niezależnie użytkować. Oprócz tego zagospodarowanie terenu wokół budynku, nowe chodniki, dojścia, co jest oczywiste. Zostanie także zmodernizowany istniejący tam plac zabaw." - powiedziała Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Nowością będzie 7-metrowa ścianka wspinaczkowa. Koszt inwestycji to ponad 9 mln zł. Zakończenie prac zaplanowano na marzec 2020 roku.

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Nordowy Kaszub Treść komentarza: Interesująca wystawa. Ładne miejsce. Ciekawa relacja. Jedna tylko drobna nieścisłość: JPP urodził się w Czarnkowie. Ale w Wejherowie mieszka "od zawsze", więc nie ma sensu poprawiać. Zachęcam do zwiedzania wszystkich wystaw w WCK Data dodania komentarza: 21.09.2025, 06:42 Źródło komentarza: Komiksowo i Jubileuszowo – popkultura w czerni i biel Autor komentarza: Bożena Treść komentarza: Dzień dobry, czy obowiązują zapisy, jakieś wpisowe? nic na ten temat nie doczytałam. Data dodania komentarza: 16.05.2025, 08:41 Źródło komentarza: Bieg i marsz dla dobra – charytatywna akcja w Bolszewie! Autor komentarza: Andre Treść komentarza: Teodora Bolduana ujęto w obławie 14 września Data dodania komentarza: 12.05.2025, 20:28 Źródło komentarza: Obelisk Teodora Bolduana. W 82 rocznicę śmierci Autor komentarza: fan Treść komentarza: fajne Data dodania komentarza: 28.01.2025, 20:10 Źródło komentarza: Artystyczny relaks Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Brzmi ciekawie, chętnie przeczytam Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:55 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii Autor komentarza: szubazdolka Treść komentarza: Elegancka recenzja. Podobnie jak książka, którą już miałem okazję przedpremierowo poznać. Ciekawa przygoda :) Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:54 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii
Reklama
Reklama