piątek, 26 czerwca 2026 14:08
Reklama

A jednak udało się. Bezpieczne rozwiązanie u zbiegu ulic: 12 Marca, Wniebowstąpienia i Judyckiego

Zakończyła się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic: Wniebowstąpienia, Judyckiego i 12 Marca w Wejherowie. Jest to kolejna wspólna inwestycja miasta i powiatu.
A jednak udało się. Bezpieczne rozwiązanie u zbiegu ulic: 12 Marca, Wniebowstąpienia i Judyckiego

Skrzyżowanie ulic: Wniebowstąpienia, Judyckiego i 12 Marca w Wejherowie zyskało nową szatę. Jest przejrzyściej, a nade wszystko bezpieczniej. Koordynatorem przebudowy był powiat wejherowski. 

"Inwestycja długo oczekiwana, przede wszystkim poprawiająca bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu. Było to skrzyżowanie bardzo kolizyjne. W tej chwili ruch jest upłynniony i w każdą stronę można bezpiecznie się poruszać. Bezpiecznie mogą tutaj przechodzić piesi i rowerzyści. Wybudowaliśmy nie tylko rondo, ale powstały też przejścia i ścieżka rowerowa." - powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.

Prace były możliwe dzięki owocnej współpracy miedzy powiatem wejherowskim a miastem Wejherowem. Inwestycja kosztowała łącznie 2,7 mln złotych, z czego 670 tys. zł pochodzi z dotacji rządowej. Środki powiatu wejherowskiego to prawie 1,1 mln zł, zaś miasto Wejherowo przekazało 1 mln zł.

"To skrzyżowanie było niebezpieczne. Według naszych analiz, wiele było stłuczek. Trudno było się włączyć do ruchu, szczególnie jadąc od ulicy 12 Marca. (...) To rozwiązanie, które tutaj zostało wprowadzone zdecydowanie wpływa na poprawę bezpieczeństwa." - powiedział Krzysztof Hildebrandt prezydent Wejherowa.

O modernizacje skrzyżowania skutecznie zabiegał także Wojciech Kozłowski radny miasta Wejherowa.

"Jestem mieszkańcem tej dzielnicy i znam problemy z którymi borykają się mieszkańcy. Niezwykle się cieszę, że rondo powstało, gdyż było to miejsce trudne i kolizyjne. W imieniu mieszkańców dziękuję powiatowi, że wspólnie z miastem udało się doprowadzić do tej realizacji i mieszkańcy odnieśli tutaj realną korzyść." - powiedział Wojciech Kozłowski radny miasta Wejherowa.

W ramach przebudowy oprócz ronda powstały wyspy rozdzielające pasy ruchu, które ułatwiają pieszym i rowerzystom bezpieczne przemieszczanie się przez ulicę. Po każdej stronie powstały chodniki z kostki betonowej. Zagospodarowana została zieleń wokół skrzyżowania i nowe oświetlenie.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

??? 04.09.2018 09:40
Co tam wczoraj tyle straży pożarnej było jakieś ćwiczenia

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Nordowy Kaszub Treść komentarza: Interesująca wystawa. Ładne miejsce. Ciekawa relacja. Jedna tylko drobna nieścisłość: JPP urodził się w Czarnkowie. Ale w Wejherowie mieszka "od zawsze", więc nie ma sensu poprawiać. Zachęcam do zwiedzania wszystkich wystaw w WCK Data dodania komentarza: 21.09.2025, 06:42 Źródło komentarza: Komiksowo i Jubileuszowo – popkultura w czerni i biel Autor komentarza: Bożena Treść komentarza: Dzień dobry, czy obowiązują zapisy, jakieś wpisowe? nic na ten temat nie doczytałam. Data dodania komentarza: 16.05.2025, 08:41 Źródło komentarza: Bieg i marsz dla dobra – charytatywna akcja w Bolszewie! Autor komentarza: Andre Treść komentarza: Teodora Bolduana ujęto w obławie 14 września Data dodania komentarza: 12.05.2025, 20:28 Źródło komentarza: Obelisk Teodora Bolduana. W 82 rocznicę śmierci Autor komentarza: fan Treść komentarza: fajne Data dodania komentarza: 28.01.2025, 20:10 Źródło komentarza: Artystyczny relaks Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Brzmi ciekawie, chętnie przeczytam Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:55 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii Autor komentarza: szubazdolka Treść komentarza: Elegancka recenzja. Podobnie jak książka, którą już miałem okazję przedpremierowo poznać. Ciekawa przygoda :) Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:54 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii
Reklama
Reklama