piątek, 26 czerwca 2026 21:07
Reklama

Wejherowo znów pobiegło. Rekreacja w parku Majkowskiego

Prawie dwa tysiące amatorów biegania pobiegło w sobotnie południe w Parku Miejskim w Wejherowie w ramach akcji „Wejherowo Biega 2018”. Wejherowski park był niebieski, bo taki był w tym roku kolor koszulek promocyjnych Urzędu Miejskiego w Wejherowie. Biegom patronował Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt oraz Starosta Powiatu Wejherowskiego Gabriela Lisius.
Wejherowo znów pobiegło. Rekreacja w parku Majkowskiego

Autor: Zdjęcie: UM Wejherowo

Około 2000 osób zgromadziła VI edycja akcji "Wejherowo biega", która odbyła się w parku Aleksandra Majkowskiego. W tym roku uczestnicy otrzymali koszulki w kolorze niebieskim.

"W tym roku proponujemy 8 dystansów, dla dzieci od lat 6, aż do wieku dorosłego. Tyle dystansów dlatego, żeby na wąskich można było zmieścić odpowiednią ilość zawodników i nie utrudniać sobie biegu. Impreza ma charakter typowo rekreacyjny. Biegamy po to, żeby dotrzeć do mety, gdzie na każdego czeka medal okolicznościowy, napój izotoniczny i baton." - powiedział Michał Jeliński kierownik Wydziału Kultury, Sportu, Spraw Społecznych, Promocji i Turystyki w Urzędzie Miasta Wejherowa.

Zanim jednak zawodnicy wystartowali uczestniczyli we wspólnej rozgrzewce. W biegach udział wzięli także przedstawiciele władz samorządowych.

"To najlepsze lekarstwo. Bieg to zdrowie, więc wszystkich zachęcam, aby spędzać dni na sportowo." - powiedział Arkadiusz Kraszkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Wejherowska akcja, która odbywa sie w ramach ogólnopolskich biegów została zorganizowana przez miasto Wejherowo, przy wsparciu powiatu wejherowskiego.

"Dla każdego uczestnika też powiat przygotował medal, nagrody, także aktywnie włączyliśmy się w organizacje." - powiedziała Gabriela Lisius starosta wejherowski.

Po zakończonych biegach odbyło się losowanie nagród rzeczowych dla uczestników wszystkich biegów. Przygotowano także dodatkowe atrakcje dla najmłodszych, zabawy, dmuchańce czy watę cukrową.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

szkoda młodziezy 21.05.2018 18:39
Tego typu imprezy jak najbardziej ... Powinno być jeszcze więcej clubów sportowych darmowych lub za symboliczna opłatą . , chociaż młodzi ludzie mają zajęcie i nie przychodzą im głupoty do głowy , a tak nasze dzieci , młodzież jest zagrożona pokusą narkotyków wystarczy spojrzeć rejo oś kasz... fenik.... nad stawem dzieją sie dziwne historie .Nie mam na myśli pijących piwo są grzeczni nikomu nie szkodzą . powinien być anonimowy tel kto posiada lub diel..... a tak każdy się boi

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Nordowy Kaszub Treść komentarza: Interesująca wystawa. Ładne miejsce. Ciekawa relacja. Jedna tylko drobna nieścisłość: JPP urodził się w Czarnkowie. Ale w Wejherowie mieszka "od zawsze", więc nie ma sensu poprawiać. Zachęcam do zwiedzania wszystkich wystaw w WCK Data dodania komentarza: 21.09.2025, 06:42 Źródło komentarza: Komiksowo i Jubileuszowo – popkultura w czerni i biel Autor komentarza: Bożena Treść komentarza: Dzień dobry, czy obowiązują zapisy, jakieś wpisowe? nic na ten temat nie doczytałam. Data dodania komentarza: 16.05.2025, 08:41 Źródło komentarza: Bieg i marsz dla dobra – charytatywna akcja w Bolszewie! Autor komentarza: Andre Treść komentarza: Teodora Bolduana ujęto w obławie 14 września Data dodania komentarza: 12.05.2025, 20:28 Źródło komentarza: Obelisk Teodora Bolduana. W 82 rocznicę śmierci Autor komentarza: fan Treść komentarza: fajne Data dodania komentarza: 28.01.2025, 20:10 Źródło komentarza: Artystyczny relaks Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Brzmi ciekawie, chętnie przeczytam Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:55 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii Autor komentarza: szubazdolka Treść komentarza: Elegancka recenzja. Podobnie jak książka, którą już miałem okazję przedpremierowo poznać. Ciekawa przygoda :) Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:54 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii
Reklama
Reklama