sobota, 27 czerwca 2026 06:46
Reklama

Wejherowska Straż Miejska dokonała podsumowania. Mają sporo obowiązków. (Zobacz film)

Straż Miejska w Wejherowie podsumowała swoje wyniki pracy za rok 2017. Funkcjonariusze podjęli 22.893 interwencji, tj o 1847 więcej w porównaniu z rokiem 2016.
Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Wejherowscy strażnicy miejscy mają co robić. Ich praca nie ogranicza sie wyłącznie do weryfikowania nieprawidłowych zachowań kierowców w postaci złego parkowania czy blokowania wjazdu. Pilnują porządku, mienia publicznego np. kaplic czy parku, reagują na liczne wezwania mieszkańców. Interweniują, gdy potrzebna jest pomoc medyczna. Są często wzywani do domowych interwencji. Zabezpieczają miejsca zdarzenia. Patrolują miasto zarówno w dzień jak i w nocy. Prowadzą też działalność edukacyjną. W 2017 roku funkcjonariusze podjęli 22.893 interwencji, tj o 1847 więcej w porównaniu z rokiem 2016.

"2000 sprawców wykroczeń ukaranych zostało mandatami karnymi na kwotę 211 000 zł, ale wcześniej się okazało, że te osoby najpierw otrzymywały pouczenia. Gdy się nie zastosowały do naszych poleceń musieliśmy sięgać po bloczek mandatowy." - powiedział Zenon Hinca komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

W 2017 roku strażnicy ujawnili 23 przestępstwa i ujęli "na gorącym uczynku" 31 osób podejrzanych o ich dokonanie, po czym przekazali podejrzane osoby policji.

"Przyjęliśmy prawie 3000 zgłoszeń od mieszkańców Wejherowa o nieprawidłowym parkowaniu, głównie w strefie zamieszkania (...) Przyjęliśmy ponad 5000 zgłoszeń o charakterze porządkowym związanym ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych, zakłócaniem ciszy oraz podjęliśmy 14 skutecznych interwencji, gdzie udaremniono jazdę nietrzeźwym kierującym." - powiedział Zenon Hinca komendant Straży Miejskiej w Wejherowie.

W 2017 roku funkcjonariusze zabezpieczali 74 imprezy sportowe, kulturalne , rozrywkowe i uroczystości religijne. Przeprowadzili w szkołach pogadanki na tematy związane z bezpieczeństwem. W trzech edycjach zorganizowali kurs samoobrony dla 79 kobiet. Organizowali programy prewencyjne 3 X NIE „Nie dla alkoholu” Nie dla narkotyków”, „Nie dla tytoniu”, „Bezpieczny plac zabaw”, „Odblaskowe Wejherowo,” „Pustostan,” „Pomagamy Bezdomnym” oraz „Bezpieczna droga do szkoły.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Nordowy Kaszub Treść komentarza: Interesująca wystawa. Ładne miejsce. Ciekawa relacja. Jedna tylko drobna nieścisłość: JPP urodził się w Czarnkowie. Ale w Wejherowie mieszka "od zawsze", więc nie ma sensu poprawiać. Zachęcam do zwiedzania wszystkich wystaw w WCK Data dodania komentarza: 21.09.2025, 06:42 Źródło komentarza: Komiksowo i Jubileuszowo – popkultura w czerni i biel Autor komentarza: Bożena Treść komentarza: Dzień dobry, czy obowiązują zapisy, jakieś wpisowe? nic na ten temat nie doczytałam. Data dodania komentarza: 16.05.2025, 08:41 Źródło komentarza: Bieg i marsz dla dobra – charytatywna akcja w Bolszewie! Autor komentarza: Andre Treść komentarza: Teodora Bolduana ujęto w obławie 14 września Data dodania komentarza: 12.05.2025, 20:28 Źródło komentarza: Obelisk Teodora Bolduana. W 82 rocznicę śmierci Autor komentarza: fan Treść komentarza: fajne Data dodania komentarza: 28.01.2025, 20:10 Źródło komentarza: Artystyczny relaks Autor komentarza: Adam Treść komentarza: Brzmi ciekawie, chętnie przeczytam Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:55 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii Autor komentarza: szubazdolka Treść komentarza: Elegancka recenzja. Podobnie jak książka, którą już miałem okazję przedpremierowo poznać. Ciekawa przygoda :) Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:54 Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii
Reklama
Reklama