Dawid Runtz jest obecnie doktorantem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W marcu 2018 r. zadebiutuje na 22 Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Filharmonii Narodowej. Artysta otrzymał zaproszenie na festiwal Tanglewood w Stanach Zjednoczonych, gdzie w sierpniu 2018 roku będzie zdobywał szlify pod okiem światowej klasy dyrygentów oraz orkiestry Boston Symphony Orchestra.
Reklama
Sukces młodego Wejherowianina. Pierwszy dyrygent Polskiej Opery Królewskiej.
Od grudnia 2017 r. Dawid Runtz z Wejherowa piastuje stanowisko pierwszego dyrygenta Polskiej Opery Królewskiej w Warszawie. Jako 25-letni artysta stał się najmłodszym w Polsce dyrygentem pełniącym tę funkcję. W 2018 r. poprowadzi kilka koncertów symfonicznych i spektakli operowych.
- UM Wejherowo
- 13.12.2017 16:25 (aktualizacja 09.08.2023 19:03)

Autor: UM Wejherowo
Data dodania:
13.12.2017 16:25
Reklama
Komentarze
Autor komentarza: Nordowy Kaszub
Treść komentarza: Interesująca wystawa. Ładne miejsce. Ciekawa relacja. Jedna tylko drobna nieścisłość: JPP urodził się w Czarnkowie. Ale w Wejherowie mieszka "od zawsze", więc nie ma sensu poprawiać. Zachęcam do zwiedzania wszystkich wystaw w WCK
Data dodania komentarza: 21.09.2025, 06:42
Źródło komentarza: Komiksowo i Jubileuszowo – popkultura w czerni i biel
Autor komentarza: Bożena
Treść komentarza: Dzień dobry, czy obowiązują zapisy, jakieś wpisowe? nic na ten temat nie doczytałam.
Data dodania komentarza: 16.05.2025, 08:41
Źródło komentarza: Bieg i marsz dla dobra – charytatywna akcja w Bolszewie!
Autor komentarza: Andre
Treść komentarza: Teodora Bolduana ujęto w obławie 14 września
Data dodania komentarza: 12.05.2025, 20:28
Źródło komentarza: Obelisk Teodora Bolduana. W 82 rocznicę śmierci
Autor komentarza: fan
Treść komentarza: fajne
Data dodania komentarza: 28.01.2025, 20:10
Źródło komentarza: Artystyczny relaks
Autor komentarza: Adam
Treść komentarza: Brzmi ciekawie, chętnie przeczytam
Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:55
Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii
Autor komentarza: szubazdolka
Treść komentarza: Elegancka recenzja. Podobnie jak książka, którą już miałem okazję przedpremierowo poznać. Ciekawa przygoda :)
Data dodania komentarza: 17.11.2024, 12:54
Źródło komentarza: Cymelium: baśnie z innej perspektywy – recenzja trzeciego tomu serii
Reklama
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze