Ofiarami oszustwa padły dwie mieszkanki Wejherowa w wieku 81 i 84 lata. Panie odebrały telefon od oszusta podającego się za funkcjonariusza policji, który twierdził, że wnuk spowodował wypadek i żeby szybko rozwiązać sprawę, potrzebne są pieniądze.
Oszuści działający metodą „na wnuczka" czy „na policjanta" wciąż dzwonią do wejherowskich seniorów. Niestety wczoraj senior z Wejherowa dał się oszukać i stracił 65 tys. zł. Zgodnie z tym, co mówił oszust, miał przekazać pieniądze na poręczenie majątkowe. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych przed osobami podszywającymi się pod członków rodziny, policjantów, pracowników poczty lub banku. Nie pozwólmy, aby nasi najbliżsi stracili dorobek i oszczędności swojego życia.