Mogło dojść do prawdziwej tragedii na drodze, gdyby nie szybka reakcja policjanta, który przebywał na urlopie. Udaremnił on jazdę kobiecie, która prowadziła swój pojazd „całą szerokością jezdni”.
Ostrzega mł. asp. Karolina Pruchniak – zastępca oficera prasowego KPP w Wejherowie.
Wakacyjne, słoneczne dni zachęcają motocyklistów do wyruszenia w trasy. Aby jednak każda podróż była bezpieczna, konieczne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Odpowiednia do ograniczeń i warunków prędkość, czytelne sygnalizowanie manewrów, zasada ograniczonego zaufania oraz wzajemny szacunek na drodze są tutaj kluczowe. Pamiętajmy, że droga to nie tor wyścigowy, a popełnione błędy mogą okazać się katastrofalne.
Tylko jednego dnia kierowcy, piesi i rowerzyści na terenie powiatu wejherowskiego ponad sto razy naruszyli przepisy ruchu drogowego. Stróże prawa apelują o rozwagę i stosowanie się do przepisów. O tragedię na drodze nietrudno...
Piłeś alkohol, lepiej wracaj do domu na piechotę. W weekend policjanci z Wejherowa zatrzymali na ulicach Rumi kierujących hulajnogami elektrycznymi, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Mężczyźni zostali ukarani sporymi mandatami.
Amfetamina, mefedron, marihuana. Znaczne ilości tych narkotyków nie trafią na wejherowski rynek narkotykowy. Miejscowi stróże prawa zatrzymali mieszkankę miasta, która w mieszkaniu trzymała narkotyki m.in. w szafie. Swoje lokum może zamienić na to z kratami w oknach nawet na 10 lat.
Policjanci z Wejherowa pracowali w poniedziałek (11.07) na miejscu kilku zdarzeń drogowych. Jedna z kolizji zakończyła się ukaraniem 20-letniego sprawcy mandatem w wysokości 5000 zł oraz sześcioma punktami karnymi, a także zatrzymaniem jego prawa jazdy.
Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który w niedzielny poranek w Redzie wjechał do rzeki. Mężczyźnie z napełniającego się już wodą samochodu pomogli wydostać się policjanci. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.
Przejechała na czerwonym świetle przez skrzyżowanie przy jadącym nieopodal radiowozie. Kobieta została przez policjantów zatrzymana do kontroli drogowej oraz ukarana mandatem karnym w wysokości 500 zł i 6 punktami karnymi.