Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 00:52
Reklama

O nas

Portal wejherowo24.info opiera się na wiadomościach realizowanych przez wejherowski oddział Telewizji Kaszuby, działającej na zasobach Ogólnopolskiej Sieci Medialnej „Vectra”.Redaktorem naczelnym wejherowskiego oddziału jest Lilii Wilczyńska. 

Telewizja Kaszuby od 2003 roku nadawała tylko w Kościerzynie, natomiast od 2006 r z powodzeniem zaistniała także w Wejherowie. Od tego czasu przekazuje wydarzenia i fakty z codziennego życia mieszkańców miasta. Przybliża wiele ważnych zagadnień, promuje kulturę regionalną Kaszub. Zachęca do odwiedzania ciekawych miejsc i zabytków architektury, prezentuje i przedstawia ważne osobistości związane z miastem i regionem, przekazuje relacje z uroczystości i spotkań kulturalnych oraz sportowych.

Program lokalny Telewizji Kaszuby (i co za tym idzie portalu wejherowo24.info) zbiera w opinii fachowców i odbiorców wysokie noty za rzetelność i dobrą jakość przygotowywanych programów. Dowodem tego są czołowe miejsca w licznych ogólnopolskich konkursach dziennikarskich. W 2014 r nasi pracownicy reportażem pt. „Wygrać z rakiem....” zwyciężyli w pierwszym Ogólnopolskim Konkursie Onkologicznym dla Dziennikarzy pokonując uznane stacje telewizyjne oraz radiowe. Również w 2014 r  reportaż Telewizji Kaszuby znalazł się na podium ogólnopolskiego konkursu „To nas dotyczy” realizowanego przez Polska Izbę Komunikacji Elektronicznej. Mowa o programie pt. „Unia Europejska -Polska -- Wejherowo" który  spośród 160 nadesłanych produkcji znalazł się w zaszczytnej trójce laureatów, zdobywając „Kryształowy Ekran”.

We wcześniejszych edycjach konkursu „To nas dotyczy” produkcje Telewizji Kaszuby także otrzymały nominację znajdując się tym samym na podium: „Tabacznik” (2011) oraz „Pierwszy Kaszubski Festiwal Videoklipów” (2011), „Do góry nogami” (2012).

Znajdź nas!
Napisz do nas!

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama